Mati Kaal saadeti pensionile, kuid ei pruugi kõrvale jääda ({{commentsTotal}})

Mati Kaal läks pidulikult pensionile. Autor: Raepress

Tallinna Linnavalitsuses anti täna välja määrus, millega Tallinna loomaaia pikaaegne direktor Mati Kaal vabastatakse alates 1. juulist tema enda soovil ametist, kuid see ei pruugi tähendada veel tööst kõrvale jäämist.

Sel kuul oma 70. sünnipäeva tähistanud Mati Kaal otsustas pärast 41 loomaaia direktorina töötatud aastat ameti lõpuks maha panna.

Tallinna linnavalitsuses oli täna Mati Kaalu pidulik tänamine ja ärasaatmine. Lilled, tänusõnad, mälestusese - hõbedast lipsunõel ja mansetinööbid - pikaajalise töö eest. "Olen kõik linna tunnustused juba aastate jooksul kätte saanud, sinna polnud midagi enam lisada, aga nad teavad, et ma olen lipsumees," viskas Kaal ERR.ee-le nalja.

Kuid pensionile minek võib jääda sümboolseks.

Ehkki ametlikult on Kaal 1. juulist vaba mees, pole linn siiani välja kuulutanud konkurssi uue inimese leidmiseks direktori ametikohale. Seetõttu on õhus võimalus, et tal palutakse seni jätkata direktori kt-na, sest keegi peab asutust ju juhtima, ehkki Kaalule endale seda otsesõnu välja pakutud ei ole.

"Aga vähemalt paar nädalat tahaks juulis ikka puhata ka," esitas Kaal selleks oma tingimuse.

Küll on aga linnajuhid väljandanud soovi, et ta jätkaks loomaaia juures näiteks nõunikuna.

"Kas ma seal jätkan või ei, sõltub ikka uuest inimesest, kes direktoriks valitakse, et kas ta tahab mind seal näha," kommenteeris Kaal.Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.