Prokuratuur andis Savisaare advokaatidele süüasja materjalidega tutvumiseks lisaaega ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR

Riigiprokuratuur andis Keskerakonna esimehe ja Tallinna linnapea ametist kriminaaluurimise tõttu kõrvaldatud Edgar Savisaare kaitsjatele kriminaalasja materjalidega tutvumiseks ja taotluste esitamiseks lisaaega.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro ütles ERR.ee-le, et prokuratuur rahuldas kaitsjate taotluse ja pikendas materjalidega tutvumise ja taotluste esitamise aega kuni 1. augustini.

Algselt pidid kaitsjad oma taotlused esitama 28. juuniks.

"Kuigi prokuratuur andis esiti kaitsjatele aega materjalidega tutvuda ning taotlusi esitada kuni 28. juunini, on kolme kahtlustatava kaitsjad taotlenud lisaaega, viidates kriminaalasja mahule ja keerukusele," tõdes Kahro.

Tema sõnul palusid kaitsjad lisaaega augusti alguseni või keskpaigani ning üleeile nõustus prokuratuur pikendada tutvumiseks ja taotluste esitamiseks mõeldud aega kuni 1. augustini.

Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Savisaarele on esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Koos Savisaarega on kahtluse all Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo, ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder, Vello Kunman ja ekspoliitik Villu Reiljan ja reklaamiärimees Paavo Pettai. 

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.