Leedu kohus määras Maximale üle 13 miljoni euro suuruse kartellitrahvi ({{commentsTotal}})

Maxima kauplus Tallinnas. Autor: Siim Lõvi /ERR

Leedu ülemhalduskohtu lõpliku otsuse kohaselt tuleb jaemüügifirmal Maxima LT ning külmutatud pagaritoodete firmal Mantinga maksta miljonitesse eurodesse ulatuvat kartellitrahvi, mis aga on väikesem, kui taotles konkurentsinõukogu.

Kohtus leidis kinnitust, et firmad olid sõlminud omavahel ebaseadusliku kokkuleppe.

Maxima LT trahv on 13,66 miljonit eurot ja Mantinga trahv 2,15 miljonit eurot. Kohus vähendas trahvi vastavalt 3,1 miljoni ja 2,25 miljoni euro võrra.

Konkurentsinõukogu juhatuse esimees Sarunas Keserauskas ütles, et eksperdid olid seda asja uurinud aastaid ja kogunud piisavalt tõendeid selle kohta, et firmade kartellilepe kehtis 10 aastat.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.