Sakkov lahkub Nordicast, eitab vastuolusid nõukoguga ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR
{{1466593713000 | amCalendar}}

Riigile kuuluva lennufirma Nordica juhatuse liige ja kommertsjuht Erik Sakkov lahkub ettevõttest alates 23. juunist, ametlikult kinnitamata andmeil eelnesid lahkumisele vastuolud nõukoguga.

Vastuseks ERR.ee küsimusele, kas lahkumine tulenes konfliktist Nordica nõukogu või selle esimehega, ütles Sakkov: "Kõik on okei. Ärge otsige mingeid konflikte."

Ametlikult kinnitamata andmeil on vastuolud Sakkovi ning Nordica nõukogu vahel kestnud kauem kui kuu ning nõukogu liikmed on soovinud tema lahkumist.

Nordica kolmapäeval avaldatud teates seisab, et Sakkovi lahkumisotsus sündis tema enda initsiatiivil ning põhjused on isiklikud. "Olen andnud kõik, mis mul anda oli. Nordicale on tugev vundament laotud ja edasi saab minna ainult paremaks. Nordicas töötavad entusiastlikud ja kogenud inimesed ning ettevõte on heades kätes. Viimased üheksa kuud on olnud kahtlemata kõige pingelisem aeg minu elus, mis võttis üsna läbi – nii füüsiliselt, vaimselt kui moraalselt. Nüüd soovin olla perega ja kasvatada pisikest poega, puhata ja taastuda ning teha muusikat," ütles Sakkov ettevõtte vahendusel.

Sakkov eitas ka seost Nordica majandustulemuste ja lahkumise vahel. "Tegelikult on tulemused ikka tip-top. Avaldage see pressiteade sellisena, nagu see sai saadetud ja laske inimestel jaanipäeva pidada!" ütles ta.

Majandusminister Kristen Michal kommenteeris, et Nordica liigub eelarvega baas- ja konservatiivse stsenaariumi vahel. "Ettevõtte majandustegevust juhivad ettevõtte juhid ning nende üle teeb järelevalvet nõukogu, igapäevaseid küsimusi ning personalivalikuid ministeerium ei korralda. Majandusministeeriumi haldusalas on ligi 20 erinevat ettevõtet ning kõik lähtuvad oma tegevuses omaniku ootustest, plaanidest, eelarvest ning neid juhivad juhatused ning nõukogud," selgitas Michal.

Nordica juhatus jätkab kaheliikmelisena. Juhatusse kuuluvad esimees Jaan Tamm ja finantsjuht Ahto Pärl.

Tamme sõnul on tal väärtusliku juhi lahkumisest kahju. "Samas tean, et Eriku poolt laetud patareid kestavad Nordicas veel pikka aega. Olen kindel, et sellega on nõus kogu meie meeskond ning usun, et Eriku panust ettevõttesse tunnetavad ja tunnistavad ka meie kliendid. Eriku sõbrana saan ma tema otsusest aga aru ja toetan teda," ütles ta Nordica teatel.

Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver tänas nõukogu nimel Sakkovit "tema suure panuse eest Nordica käivitamisel". "Usun, et Eriku näol kuulus Nordica meeskonda Eesti üks silmapaistvamaid turundajaid, kelle selge visioon, suur teotahe ja sihikindlus motiveerisid ettevõttes ka kõiki teisi. Soovin Erikule palju edu tema järgmistes ettevõtmistes," kommenteeris Tohver.

Sakkov kuulus Nordica juhatusse alates ettevõtte asutamisest mullu sügisel. Enne seda töötas Sakkov kuus aastat Tallinna Lennujaama kommertsdirektorina, olles ühtlasi seal ka juhatuse liige. 

 

Toimetaja: Marek Kuul, Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema