Sakkov lahkub Nordicast, eitab vastuolusid nõukoguga ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1466593713000 | amCalendar}}

Riigile kuuluva lennufirma Nordica juhatuse liige ja kommertsjuht Erik Sakkov lahkub ettevõttest alates 23. juunist, ametlikult kinnitamata andmeil eelnesid lahkumisele vastuolud nõukoguga.

Vastuseks ERR.ee küsimusele, kas lahkumine tulenes konfliktist Nordica nõukogu või selle esimehega, ütles Sakkov: "Kõik on okei. Ärge otsige mingeid konflikte."

Ametlikult kinnitamata andmeil on vastuolud Sakkovi ning Nordica nõukogu vahel kestnud kauem kui kuu ning nõukogu liikmed on soovinud tema lahkumist.

Nordica kolmapäeval avaldatud teates seisab, et Sakkovi lahkumisotsus sündis tema enda initsiatiivil ning põhjused on isiklikud. "Olen andnud kõik, mis mul anda oli. Nordicale on tugev vundament laotud ja edasi saab minna ainult paremaks. Nordicas töötavad entusiastlikud ja kogenud inimesed ning ettevõte on heades kätes. Viimased üheksa kuud on olnud kahtlemata kõige pingelisem aeg minu elus, mis võttis üsna läbi – nii füüsiliselt, vaimselt kui moraalselt. Nüüd soovin olla perega ja kasvatada pisikest poega, puhata ja taastuda ning teha muusikat," ütles Sakkov ettevõtte vahendusel.

Sakkov eitas ka seost Nordica majandustulemuste ja lahkumise vahel. "Tegelikult on tulemused ikka tip-top. Avaldage see pressiteade sellisena, nagu see sai saadetud ja laske inimestel jaanipäeva pidada!" ütles ta.

Majandusminister Kristen Michal kommenteeris, et Nordica liigub eelarvega baas- ja konservatiivse stsenaariumi vahel. "Ettevõtte majandustegevust juhivad ettevõtte juhid ning nende üle teeb järelevalvet nõukogu, igapäevaseid küsimusi ning personalivalikuid ministeerium ei korralda. Majandusministeeriumi haldusalas on ligi 20 erinevat ettevõtet ning kõik lähtuvad oma tegevuses omaniku ootustest, plaanidest, eelarvest ning neid juhivad juhatused ning nõukogud," selgitas Michal.

Nordica juhatus jätkab kaheliikmelisena. Juhatusse kuuluvad esimees Jaan Tamm ja finantsjuht Ahto Pärl.

Tamme sõnul on tal väärtusliku juhi lahkumisest kahju. "Samas tean, et Eriku poolt laetud patareid kestavad Nordicas veel pikka aega. Olen kindel, et sellega on nõus kogu meie meeskond ning usun, et Eriku panust ettevõttesse tunnetavad ja tunnistavad ka meie kliendid. Eriku sõbrana saan ma tema otsusest aga aru ja toetan teda," ütles ta Nordica teatel.

Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver tänas nõukogu nimel Sakkovit "tema suure panuse eest Nordica käivitamisel". "Usun, et Eriku näol kuulus Nordica meeskonda Eesti üks silmapaistvamaid turundajaid, kelle selge visioon, suur teotahe ja sihikindlus motiveerisid ettevõttes ka kõiki teisi. Soovin Erikule palju edu tema järgmistes ettevõtmistes," kommenteeris Tohver.

Sakkov kuulus Nordica juhatusse alates ettevõtte asutamisest mullu sügisel. Enne seda töötas Sakkov kuus aastat Tallinna Lennujaama kommertsdirektorina, olles ühtlasi seal ka juhatuse liige. 

 

Toimetaja: Marek Kuul, Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.