EL leppis kokku uue piirivalveväe loomises ({{commentsTotal}})

Kreeka piirivalve, arhiivifoto.
Kreeka piirivalve, arhiivifoto. Autor/allikas: Giorgos Moutafis/Reuters/Scanpix

Euroopa Liit on leppinud kokku uue piiri- ja rannavalveüksuse loomises, mis saaks sekkuda migrantide sissevoolu piiramiseks rändekriisis riikides nagu Kreeka ja Itaalia.

EL-i 28 liikmesriigi ja Euroopa Parlamendi läbirääkijate sõnul toetasid nad Euroopa Komisjoni ettepanekut luua kõnealune vägi 2016. aasta suveks.

Ettepanekule peab heakskiidu veel andma parlamendi vastav komisjon ning seejärel liigub see parlamendi täiskogu ette, mis langetab otsuse juulis.

"Kokkulepe Euroopa Piiri- ja Rannavalve loomiseks näitab, et Euroopa suudab käituda kiiresti ja resoluutselt ühiste väljakutsete lahendamisel," ütles Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker.

Brüsseli eesmärgiks on rändekriisi ohjeldamiseks loodava ühise rannavalveväe tegevuse alustamine osaliselt juba septembris ning täies mahus novembris.

Mitmed riigid on taastanud Schengeni viisavabas tsoonis piirikontrolli seoses üle miljoni põgeniku saabumisega Euroopasse eelmisel aastal.

Uue kokkuleppe alusel haldavad riigid igapäevaselt oma piiri ise, kuid võivad taotleda abi EL-i piirivalveväelt, milles hakkab tegutsema vähemalt 1500 piirivalvurit.

EL-i piirivalveväel saab olema "suurem roll nn majanduspagulaste tagasisaatmises päritoluriikidesse," teatas parlament.

Parlamendi pealäbirääkija piirivalveväe loomises Artis Pabriks sõnas kolmapäeval, et vägi hakkab tagama "EL-i välispiiride julgeolekut ja paremat toimimist".

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics