Vene meedia: Djatlovi kurus jäi kadunuks naissoost matkaja ({{commentsTotal}})

Djatlovi kurus 1959. aastal hukkunud matkajate mälestustahvel.
Djatlovi kurus 1959. aastal hukkunud matkajate mälestustahvel. Autor/allikas: Futball80/Wikimedia Commons

Venemaa meedia teatel jäi Venemaal Põhja-Uurali piirkonnas asuvas Djatlovi kurus kadunuks 30-aastane naissoost matkaja.

Ajakirjanikele rääkisid Jekaterinburgist pärit ehitusinseneri Marija Gagarina kadumisest tema kolleegid, kelle sõnul pidi naine 22. juunil tööle naasma, vahendasid Lenta, Komsomolskaja Pravda jt.

Matkama läks Gagarina 18. juunil, enne seda oli ta end registreerinud Ivdeli linna päästeametnike juures. Ametnike kinnitusel pole otsinguoperatsiooni veel alustatud, sest kuigi nad on kadunuks jäämisest kuulnud, pole neile veel ametlikku kadunuks jäämise teadet saabunud.

Väljaande Life andmetel oli Gagarinal kavas jõuda paari päevaga Djatlovi kuruni ja minna pärast seda Otorteni mäele. Päästeametnike hinnangul aga nii lühikese ajaga sellist vahemaad läbida ei õnnestuks.

Juhtumi asjaolud on veel selgitamisel, väidetavalt oli Gagarina ühe matkagrupi liige, mis tähendab, et kui kadunuks jäämine kinnituse saab, võib teadmata kadunuid olla isegi rohkem.

Piirkond on seotud 1959. aastal aset leidnud kurikuulsa juhtumiga, mille käigus hukkus üheksa matkajat. Suurem osa matkajatest olid Uurali Polütehnilise Instituudi üliõpilased või vilistlased. Kuru on nimetatud matkarühma juhtinud Igor Djatlovi järgi.

Juurdlusandmete kohaselt põgenesid matkajad oma telgist seni teadmata põhjusel ja külmusid pakases surnuks. Mõnel surnukehal leiti vigastuste jälgi.

Sellise käitumise põhjus on senini välja selgitamata ning juhtumit ümbritsev salapära on toonud kaasa ka erinevate vandenõuteooriate leviku. Osa vandenõuteooriate pooldajatest on viidanud muuhulgas ka mansi rahvapärimusele, mis seostavat piirkonda "kurjade jõududega". Samas on mõned lingvistid ja antropoloogid sellised väited ümber lükanud.

Samuti on Djatlovi kuru intsidendi teemal kirjutatud raamatuid ja vändatud filme.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema