Olümpiatõrviku üleandmisel osalenud jaaguar lasti maha ({{commentsTotal}})

Jaaguar olümpiatõrviku üleandmisel.
Jaaguar olümpiatõrviku üleandmisel. Autor/allikas: Jair Araujo/AFP/Scanpix

Brasiilias Manause linnas Rio olümpiamängude tõrviku üleandmisel osalenud jaaguar lasti veidi pärast tseremooniat maha, teatas armee.

Pressiesindaja selgitas, et emane jaaguar Juma põgenes esmaspäeval pärast tseremooniat oma hoidjate käest ja ründas sõdurit, vahendas BBC.

Looma ei suudetud peatada nelja uimastinoolega ning sõdur tulistas teda püstolist.

Rio olümpiamängude korraldajat ütlesid hiljem, et oli viga näidata olümpiatõrvikut aheldatud metslooma kõrval.

Brasiilia ülikooli loomade käitumise teadlane Joao Paulo Castro ütles BBC-le, et loom põgenes tõenäoliselt seetõttu, et tseremoonia tekitas talle stressi.

"Looma panemine sellisesse olukorda, kus on palju kära ja inimesi, pole ei tervislik ega soovitatav," ütles ta. "Jaaguarid on sageli stressis juba vangistuses hoidmisest ja lärm veelgi võimendab seda," lisas teadlane.

Loomaõiguslased on mõistnud jaaguari tapmise hukka, osad neist on tõstatanud küsimuse, miks loom üldse olümpiaga seotud üritusel pidi osalema.

Jumat hoiti sõjaväe treeninglaagri juures loomaaias. Sõdurid päästsid jaaguaripoja, kui tema ema džunglis suri.

Jahimeeste käest ära võetud jaaguare hoiavad džungli pataljonid mõnikord enda maskottidena ja esitlevad neid sõjaväeparaadidel.

Juma tapmisega seoses algatas sõjavägi uurimise.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema