Olümpiatõrviku üleandmisel osalenud jaaguar lasti maha ({{commentsTotal}})

Jaaguar olümpiatõrviku üleandmisel. Autor: Jair Araujo/AFP/Scanpix

Brasiilias Manause linnas Rio olümpiamängude tõrviku üleandmisel osalenud jaaguar lasti veidi pärast tseremooniat maha, teatas armee.

Pressiesindaja selgitas, et emane jaaguar Juma põgenes esmaspäeval pärast tseremooniat oma hoidjate käest ja ründas sõdurit, vahendas BBC.

Looma ei suudetud peatada nelja uimastinoolega ning sõdur tulistas teda püstolist.

Rio olümpiamängude korraldajat ütlesid hiljem, et oli viga näidata olümpiatõrvikut aheldatud metslooma kõrval.

Brasiilia ülikooli loomade käitumise teadlane Joao Paulo Castro ütles BBC-le, et loom põgenes tõenäoliselt seetõttu, et tseremoonia tekitas talle stressi.

"Looma panemine sellisesse olukorda, kus on palju kära ja inimesi, pole ei tervislik ega soovitatav," ütles ta. "Jaaguarid on sageli stressis juba vangistuses hoidmisest ja lärm veelgi võimendab seda," lisas teadlane.

Loomaõiguslased on mõistnud jaaguari tapmise hukka, osad neist on tõstatanud küsimuse, miks loom üldse olümpiaga seotud üritusel pidi osalema.

Jumat hoiti sõjaväe treeninglaagri juures loomaaias. Sõdurid päästsid jaaguaripoja, kui tema ema džunglis suri.

Jahimeeste käest ära võetud jaaguare hoiavad džungli pataljonid mõnikord enda maskottidena ja esitlevad neid sõjaväeparaadidel.

Juma tapmisega seoses algatas sõjavägi uurimise.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.