Meremäe volikogu ei toetanud Setomaa valla moodustamist ({{commentsTotal}})

{{1466607620000 | amCalendar}}

Võrumaa Meremäe vallavolikogus otsustasid häälteenamust omava valimisliidu Koduvald liikmed, et nad ei soovi alustada läbirääkimisi Seto valla moodustamiseks.

Kuus Meremäe vallavolikogu liiget ei toetanud kolmapäevasel istungil ettepanekut alustada ühinemisläbirääkimisi Värska valla ettepaneku alusel ühtse seto omavalitsuse moodustamiseks. Samas võttis volikogu vastu otsuse alustada ühinemisläbirääkimisi Misso, Vastseliina ja Orava vallaga.

Neist Vastseliina vald on vastavale ettepanekule varasemate ühinemisläbirääkimiste käigus juba vastanud eitavalt ning Misso vald peab aktiivseid positiivseid läbirääkimisi Rõuge vallaga ühinemise suunal.

Värska vallavolikogu tegi tänavu jaanuaris ettepaneku läbirääkimiste alustamiseks Mikitamäe, Veriora, Orava, Lasva, Meremäe, Vastseliina ja Misso valdadele.

Meremäe vallavolikogu esimees Mihhail Link selgitas volikogu istungil, et toetab seto kultuuri, kuid mitte seto poliitikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui tekkis külakeskusega probleem ja tuldi siia Varese piltidega ja millega iganes, olgu ta siis külakeskuse juhataja, kellel oli ka pilt käes, siis ma olin eelarvemajanduse komisjoni esimees tol ajal, sellest on pool aastat möödas. Seleta välja, miks läheb lasteaial nii palju elektrit, miks külastuskeskuse ettevõtjatel makstakse kinni elekter? Sellepärast ma ei toetagi seto poliitikat ja kultuuri," rääkis Link.

Meremäe valla elanikud alustasid 31. mail allkirjade kogumist eelnõu toetuseks, mille alusel Meremäe volikogu nõustuks alustama ühinemisläbirääkimisi Värska valla poolt tehtud ettepaneku alusel. Eelnõu algatajate koosolekul koguti kolm korda rohkem hääli kui eelnõu algatamiseks vajalik.

Otsus tehti vaatamata ettevõtjate väljakäidud ühele miljonile eurole piirkonna arenguks, juhul kui tekib ühtne Setomaa, Seto Kongressi Vanemate Kogu pöördumisele kui ka riigi loodud võimalusele haldusreformi seaduses, mis andis setodele võimaluse ühtse valla moodustamiseks.

Kui ühinemisläbirääkimised Misso, Vastseliina ja Oravaga ei õnnestu jääb Meremäe vald sundliidetavaks ja kaotab ka 300 000 riigi vahatahtliku liitumise toetust.

Meremäe vallavolikogus on kümme liiget.

Allikas: ERR/BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.