Peaminister Trudeau: Kanada on mures Venemaa käitumise pärast ({{commentsTotal}})

Kanada peaminister Justin Trudeau.
Kanada peaminister Justin Trudeau. Autor/allikas: Chris Wattie/Reuters/Scanpix

Kanada peaministri Justin Trudeau sõnul on tema ja ta valitsus "tõsiselt mures" Venemaa jõulise käitumise pärast.

Peaminister tegi avalduse kolmapäeval ajal, mil tema valitsus kaalub, kas asuda juhtima ühte Baltimaadesse saadetavatest NATO pataljonidest.

"Me oleme tõsiselt mures Venemaa ja selle tegude pärast ning, nagu alati, oleme Venemaaga taaslävimise viisis mõistuslikud ja kindlad," lausus Trudeau.

Valitsusjuht kordas Kanada nõuet, et Venemaa peab kinni pidama Minski lepetest, milles nähakse ette relvarahu ja rida poliitilisi, sotsiaalseid ja majanduslikke meetmeid Ukraina idaosas vältava konflikti lõpetamiseks. Vägivald piirkonnas on jätkuvalt pea igapäevane.

Ukraina ja lääneriigid süüdistavad Venemaad Ida-Ukriana konflikti õhutamises pärast seda, kui Vene üksused annekteerisid Ukrainale kuuluva Krimmi poolsaare.

Trudeau nimetas Venemaa tegevusi Ukrainas "illegitiimseteks ja vastutustundetuks".

Venemaa president Vladimir Putin sarjas kolmapäeval NATO-t "agressiivsete tegevuste" eest Venemaa piiri lähistel ning hoiatas, et see sunnib Venemaad suurendama oma sõjalist võimekust.

NATO teatas möödunud nädalal, et saadab Eesti, Lätti, Leetu ja Poolasse kokku neli tuhandemehelist pataljoni, mille eesmärk on heidutada Venemaad ning rahustada NATO liikmesriike. Praegustel andmetel paluti Ottawal võtta juhtroll ühes pataljonidest. Otsus langetatakse 8.-9. juulini toimuval Varssavi tippkohtumisel.

Prantsuse valitsus teatas kolmapäeval, et Ukraina kriisi asjus on toimunud "edusamme" ning juulis võidakse korraldada küsimuses uus tippkohtumine.

Vene presidendi abi Juri Ušakovi sõnul pole tingimused täidetud eduka kohtumise korraldamiseks nn Normandia neliku riikide formaadis. Viimasesse kuuluvad Ukraina, Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics