Fotod: Saksamaal kino rünnanud kurjategija lasti maha, keegi teine viga ei saanud ({{commentsTotal}})

{{1466693298000 | amCalendar}}

Maski kandnud relvastatud mees võttis Lääne-Saksamaal Viernheimi linnas asuvas kinos inimesi pantvangi, kuid politsei lasi kurjategija maha, kinnitas politsei pressiesindaja, kelle sõnul keegi teine vigastada ei saanud.

Intsident leidis aset Kinopolise kompleksis, vahendasid BBC ja Reuters.

Kohalik televisioon näitas pilte tugevalt relvastatud politseinikke tegemas tormijooksu kinokompleksile. Samuti oli näha paari inimest hoonest põgenemas.

Saksamaa meedia teatas varem, et kurjategija avas kinos ka tule ja barrikadeeris end hoonesse, kuid politsei piiras mehe ümber.

Hesseni siseminister Peter Beuth kinnitas, et ründaja lasti maha, kui politsei väidetava tulistamise pärast hoonesse tungis.

"Politsei arvas, et mees hoidis pantvange ja seetõttu lasti ta maha," lisas Beuth, kelle sõnul sai politsei väljakutse kohaliku aja järgi kell 14.45. Helistaja ütles, et kinos on maskis ja relvastatud mees suure relvaga. Seni pole teada, kas relv oli päris.

"Helistaja kuulis nelja lasku ja ütles, et maskeeritud mees paistis olevat vaimselt ebastabiilne. Välja kutsuti politsei eriüksus," lisas Beuth.

Politsei kinnitusel on oht nüüdseks möödas.

Saksa meedia andmetel tegi mees vähemalt ühe lasu. Vähemalt 20 inimest sai kannatada pisargaasi tõttu, mida politsei kinno tungides lasi.

Politsei pressiesindaja kinnitusel tulistamise tõttu keegi viga ei saanud. Varem teatati, et vigastada sai vähemalt 20 kuni 50 inimest.

Beuthi sõnul tegutses tulistaja üksi.

Politsei pressiesindaja Bernd Hochstädteri sõnul ei ole mehe isikut tuvastatud ja tema motiivid pole teada. Hochstädteri sõnul ei viita esialgu miski sellele, et mehel oleks olnud äärmuslik taust.

Frankfurter Allgemeine kirjutas, et pole ka selge, kas kurjategijat kannustasid poliitilised või ideoloogilised motiivid või oli tegemist röövikatsega.

Kino töötaja Guri Blakaj kirjeldas Reutersile, et kurjategija paistis vanuses 18-25 ja umbes 1.70 meetrit pikk. Blakaj' sõnul sisenes mees kinno ja ütles töötajatele, et tahaba minna kontorisse. Seejärel läks mees kinosaali ja Blakaj kuulis enda sõnul tulistamist.

Blakaj ütles, et hoones oli juhtunu ajal kuus töötajat ja 30 kinokülastajat.

 

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema