Pyongyang välistas taas tuumakõneluste jätkumise ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea riigipea Kim Jong Un  rõõmustab ametnike seltsis raketikatsetuse õnnestumise üle.
Põhja-Korea riigipea Kim Jong Un rõõmustab ametnike seltsis raketikatsetuse õnnestumise üle. Autor/allikas: Põhja-Korea uudisteagentuur/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea kavatse jätkata kuuepoolseid tuumakõnelusi, teatas kõrgem Pyongyangi ametnik Pekingis. Seega boikoteerib Põhja-Korea kõnelusi juba seitsmendat aastat, jätkates rahvusvahelisest survest ja hukkamõistust hoolimata raketikatsetusi.

Põhja-Korea lahkus kõnelustelt selle tuumaprogrammi piiramise üle 2009. aastal ning viis peatselt läbi oma teise tuumakatsetuse. Seiskunud kõneluste teisteks osapoolteks on veel Hiina, Lõuna-Korea, USA, Venemaa ning Jaapan.

Peking on Põhja-Korea peamine liitlane ning on kõneluste jätkamisele korduvalt üles kutsunud, kuid Washington, Soul ja Tokyo nõuavad enne läbirääkimistelaua taha naasmist Põhja-Korealt samme tuumaprogrammi kärpimiseks.

Põhja-Korea välisministeeriumi kõrge ametnik Choe Son-Hui sõnas Hiina pealinnas, et Pyongyang ei mõtlegi tuumaprogrammi piiramise peale.

Ta viibis Pekingis iga-aastasel julgeolekufoorumil, kus olid kohal ka seiskunud kõneluste ülejäänud osapooled.

"USA jätkuvalt vaenuliku poliitika tingimustes ei saa DPRK (Põhja-Korea) rääkida Korea poolsaarel tuumarelvadest loobumisest," sõnas ta.

Hiina ja Põhja-Korea suhted on muutunud jahedamaks seoses rahvusvahelise hukkamõistu saanud tuumakatsetuste jätkamisega. 2011. aastal Põhja-Koreas võimule tulnud Kim Jong-un pole teinud ka ühtegi visiiti Pekingisse.

Nädala alguses katsetati taas rakette

Põhja-Korea tulistas kolmapäeva hommikul idarannikul välja kaks keskmaaraketti, mis lendasid kaugemale kui varasematel ebaõnnestunuks kuulutatud katsetustel, teatas Lõuna- Korea kaitseministeerium.

Põhja-Korea katsetas mõlemal juhul ilmselt kesktegevusraadiusega ballistilist raketti Musudan.

Esimene katsetus korraldati Põhja-Korea idarannikult Eesti aja järgi kell 23 teisipäeva õhtul ning rakett lendas Jaapani merel umbes 150 kilomeetrit. Lõuna- Korea kaitseministeeriumi teatel korraldati teine katsetus samast asukohast kaks tundi hiljem ja rakett lendas 400 kilomeetrit.

Kehtivad ÜRO resolutsioonid keelavad Põhja-Koreal ballistilise raketi tehnoloogia kasutamise.

Põhja-Korea korraldas 6. jaanuaril neljanda tuumakatsetuse ja katsetas kuu aega hiljem kaugmaa ballistilist raketti. Sellele järgnes ridamisi väiksema tegevusraadiusega rakettide katsetusi. ÜRO kehtestas märtsi algul Põhja-Koreale viimase 20 aasta karmimad sanktsioonid.

Toimetaja: Greete Palmiste

Allikas: BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema