ERR Birminghamis: EL-i jäämise poolt on kõige enam noored ({{commentsTotal}})

Valimiskast.
Valimiskast. Autor/allikas: Jon Nazca/Reuters/Scanpix
{{1466691271000 | amCalendar}}

Uuringufirma Yougov andmetel jagunevad Birminghami elanike arvamused Euroopa Liidu osas üsna võrdselt pooleks. Tänasele hääletusele oli Birminghamis registreerunud ligi 700 000 inimest.

Hääletajaid jagus ka Birminghami vaikses linnajaos St Augustine kiriku kõrval asuvas pisikeses hääletusjaoskonnas. Jaoskonna ametnike sõnul on siiani igas tunnis oma hääle andnud 60-70 inimest, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Oma hääletussedeli pani valimiskasti ka 74-aastane Margaret, kes arvab, et Ühendkuningriigil on ilma Euroopa Liiduta parem.

"Lahkuda. Riiki on juba tulnud suur hulk inimesi, kellel sünnivad lapsed. Nende kõigi jaoks ei ole koole, infrastruktuuri kõigi nende inimeste jaoks ei ole olemas. Ja kui see nii jätkub, muutub olukord kõigi jaoks väljakannatamatuks. Mitte ainult sisserändajate jaoks, kes on juba siin, vaid ka inimeste jaoks, kes on alati siin olnud. Ma mõtlen lihtsalt järgmise põlvkonna lastele. Juba praegu pole koolides piisavalt ruumi, mis siis edasi saab," rääkis ta.

Arvamusküsitluste kohaselt ongi Euroopa Liidu vastu pigem vanemaealised inimesed, kes mäletavad aega enne ühendusse astumist. Hallineva peaga Gus hääletas aga Euroopa Liitu jäämise poolt.

"See on parem tööhõive jaoks, reisimiseks... Kõige jaoks on parem, kui jääme Euroopa Liitu. Kui inimene, kes tuleb teisest riigist ja ei räägi väga head inglise keelt, tal ei ole mingit toetust ja ta saab ikkagi mõne kohaliku asemel tööle, siis ma usun, et asi on lihtsalt inimeste laiskuses," ütles Gus.

Suurbritannia Euroopa Liitu jäämise poolt on kõige enam noored vanuses 18 kuni 24. Kui Šoti iseseisvusreferendumil võisid oma hääle maksma panna ka 16-aastased, siis tänasel hääletusel neid otsustama ei lubatud.

Birminghami linna ülikooli juures asuval rohealal aega veetvad noored olid selle üle nördinud, sest tegelikult otsustati tänasel hääletusel ju nende saatuse üle.

"See on paljude noorte tuleviku kindlustamiseks väga oluline ja Euroopa Liidus on palju võimalusi ülikoolides ja reisimiseks ja nii edasi. Mina isiklikult arvan, et parem oleks jääda Euroopa Liitu," rääksi Jamila.

Cara arvas, et praegu lahkuda oleks rumal, sest selline otsus vajab pikemalt kaalumist ja mõttekam oleks jätkata ühenduses.

"Kui me praegu lahkuks, siis tagasisaamiseks peaks selle poolt olema 27 riiki ja ma ei usu, et nad sellega nõus oleks. Nii et praegu tuleks jääda sinna, kus me oleme, arutada rohkem, saada valitsuselt tegelikke fakte ja vaadata siis, kuidas sellega läheb," rääkis ta.

Noored leidsid, et nii lahkumise pooldajate kui ka vastaste kampaanias on olnud palju hirmutamist ja valeväiteid ning inimesed ei tea tegelikult täpselt, mida tänane hääletus kaasa võib tuua.

Eestlanna Anna õpib ja töötab Birminghamis. Ta kardab, et kui britid otsustavad Euroopa Liidust lahkuda, teeb see tema elu palju raskemaks.

 

Toimetaja: Merili Naelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics