Obama immigratsioonikava tabas ülemkohtus tagasilöök ({{commentsTotal}})

Ebaseaduslikult USA-sse saabunud Mehhiko perekond.
Ebaseaduslikult USA-sse saabunud Mehhiko perekond. Autor/allikas: John Moore/Getty Images/AFP/Scanpix

USA presidendi Barack Obama püüdlusi kaitsta miljoneid riigis ebaseaduslikult viibivaid inimesi deporteerimise eest tabas neljapäeval tagasilöök, kui riigi ülemkohtu kohtunikud ei suutnud küsimuses otsust langetada.

Obama üritas ühepoolselt seadlusega muuta riigi immigratsioonipoliitikat, kuid see kaevati kohtusse. Louisiana ja Texase föderaalkohus saatis hagi hinnangu saamiseks ülemkohtu lauale. Ülemkohus pidi otsuse langetama neljapäeval, kuid poolt ja vastu olnud kohtunikke oli mõlemaid neli.

USA ülemkohtus on reeglina üheksa kohtunikku, kuid pärast kohtunik Antonin Scalia surma on üks koht vaba ning senat blokeerib uue kohtuniku ametissenimetamist. See tähendab, et hagile poolt- ja vastu olevate kohtunike arv võib jääda viiki tõenäolisemalt.

Antud hagis tähendab see, et alama astme kohtu otsus, millega Obama otsus blokeeriti, jääb esialgu jõusse.

Obama vastuoluline samm 2014. aasta novembris annab kolmeaastase hingetõmbeaja miljonitele dokumentideta inimestele, kes on elanud riigis rohkem kui viis aastat ning kellel on lapsed, kes on USA kodanikud või kes viibivad riigis õiguspäraselt.

Kohtu otsus jätab Obama immigratsioonipoliitika ebakindlasse seisu, sest dokumenteerima inimesed pidid saama vastuolulise kava alusel USA tööloa.

Obama ütles pärast ülemkohtus ilmnenud patiseisu pressikonverentsil, et tema immigratsioonipoliitika muudatuste blokeerimine on "südantmurdev".

"Asjaolu, et ülemkohus ei suutnud täna otsust langetada, mitte ainult ei tõuka süsteemi veelgi rohkem tagasi, vaid viib meid kaugemale riigist, mille poole me püüdleme," lausus Obama.

Allikas: BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema