Vahemerre kukkunud EgyptAiri mustad kastid saadetakse parandustöödeks Prantsusmaale ({{commentsTotal}})

EgyptAiri lennu MS804 lennuinfo salvestaja. Autor: Egyptian Aviation Ministry/Reuters/Scanpix

Mais Vahemerre kukkunud EgyptAiri lennuki mustad kastid saadetakse parandustöödeks Prantsusmaale, ütlesid Egiptuse uurijad.

Uurijate sõnul viiakse lennu MS804 mälukiibid, mis sisaldavad üliolulist informatsiooni, Prantsuse ekspertidele järgmisel nädalal, vahendas BBC.

Prantsusmaal eemaldatakse kiipidelt soolajäägid ja seejärel saadetakse need tagasi Egiptusesse analüüsimiseks.

Loodetakse, et mustade kastide salvestised, mis sisaldavad pilootide vestlusi ja lennu tehnilisi parameetreid, aitab selgitada välja õnnetuse põhjuse.

Airbus A320 oli 19. mail teel Pariisist Kairosse, kui see Vahemere kohal radariekraanilt kadus. Pardal oli 66 inimest.

Vahemerest on leitud lennukile kuulunud tükke.

Toimetaja: Merili NaelSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.