Järgmised sammud pärast Suurbritannia referendumit ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

Pärast Suurbritannia Euroopa Liidust lahkulöömise pooldajate võitu neljapäevasel referendumil saavad hääletusele järgnevad päevad ühenduse tuleviku seisukohalt otsustavaks.

Ühendkuningriigi valimiskomisjon kinnitas reede hommikul referendumi tulemused, mille järgi toetas 51,9 protsenti valijatest Euroopa Liidust lahkumisest.

Järgmised sammud pärast referendumit:

PÄÄSTA TURUD

Kuna ohus on maailmamajanduse stabiilsus, teeb Euroopa Keskpank eeldavatasti reede hommikul avalduse turgude rahustamiseks

EL-I JUHTIDE REAKTSIOON

EL-i kõrged ametnikud kohtuvad reedel kell 10.30 (Eesti aja järgi 11.30) Brüsselis.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Euroopa Parlamendi esimees Martin Schulz ning EL-i eesistujamaa Hollandi peaminister Mark Rutte teevad kella 12.00 (13.00 Eesti aja järgi) paiku avalduse ja annavad pressikonverentsi.

EL-I MINISTRID ARUTAVAD BREXITIT

EL-i 28 liikmesriigi Euroopa asjade ministrid kogunevad Luksemburgi, et panna paika põhimõtted Suurbritannia lahkumise kõnelusteks EL-i tippkohtumisel 28.- 29. juunini. Kõnelused algavad kell 14.30 (15.30 Eesti aja järgi).

SAKSAMAA

EL-i kuue asutajariigi - Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Belgia, Hollandi ja Luksemburgi - välisministrid kohtuvad EL-i allikate andmetel laupäeval Berliinis.

Prantsuse president François Hollande kohtub järgmisel nädalal, arvatavasti juba esmaspäeval, Saksa kantsleri Angela Merkeliga.

BRÜSSEL TEGUTSEB

Euroopa Komisjoni volinikud, kelle on nimetanud liikmesriigid, asuvad esmaspäeval Brüsselis erakorralisel kohtumisel arutama Suurbritannia lahkumise pika protsessi samme.

Ka Euroopa Parlament on kutsunud kokku erakorralise istungi esmaspäeval Brüsselis.

BREXITI TIPPKOHTUMINE

EL-i liidrid, kelle hulka kuulub veel endiselt ka Briti peaminister David Cameron, arutavad 28.- 29. juuni tippkohtumisel Suurbritannia lahkumisotsust.

Cameron võib käivitada EL-i Lissaboni leppe 50. artikli, andes ametlikult EL-i liidritele teada Ühendkuningriigi lahkumise soovist.

MÄNGU ASTUB SLOVAKKIA

1. juulil saab Slovakkia EL-i eesistujaks ja peab hakkama juhtima läbirääkimisi Suurbritannia lahkumise üle.

Britid pidanuks saama eesistujaks 2017. aasta lõpus, aga nüüd jääb see ära.

RASKE SUVI

EL-i ametnikud lükkavad edasi suvepuhkuse, et alustada Brexiti täideviimise piinarikast juriidilist ja bürokraatlikku tööd. Suurbritannia ametliku lahkumiseni võib kuluda kaks aastat, kuid Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk on hoiatanud, et kogu protsess kõigi kaubandus- ja immigrantsioonilepete läbirääkimistega võib võtta kuni seitse aastat.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised