Mihkelson: täna on väga oluliste arengute algus ({{commentsTotal}})

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson rääkis, et Suurbritannia referendum võib avaldada mõju ka julgeolekuvallas peetavatele debattidele. Tema sõnul pani referendum aluse väga olulistele arengutele.

Venemaal räägitakse Brexiti järel juba uuest geopoliitilisest olukorrast Euroopas. Mihkelson ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Venemaa puhul on selline reaktsioon ootuspärane, kuid näitab ka selgelt, kui tähtis on Eesti seisukoht Euroopa ühtsusest ja tugevusest.

"Kahtlemata Suurbritannia referendum andis aluse ka sellisteks väljaütlemisteks, et Euroopa on vastakuti murenemis-, lõhenemis- ja lagunemisohuga ja see on kindlasti nende huvides, kes tahaksid näha Euroopa Liitu lagunemas või murenemas, kaas arvatud Venemaa, kui ta räägib näiteks kontekstis sanktsioonid ja Venemaa-vastane poliitika, mis Euroopa Liidul on siiani seoses Venemaa agressiooniga Ukraina vastu olnud," selgitas ta.

Mihkelson tõdes, et ei saa välistada, et Brexit avaldab kas või psühholoogilist mõju ka debattidele, mida peetakse julgeoleku valdkonnas, sealhulgas NATO-s.

"Kui võtame mõtte, et äkki šotlased tulevad uuesti välja iseseisvusreferendumiga, siis on teada, et tegelikult Šotimaa on olnud küllalt ettevaatlik oma võimaliku liitumise osas NATO-ga. Samas teame, et näiteks Šotimaal on väga olulised tuumaüksused, tuumabaasid. Selles suhtes kindlasti on täna väga oluliste arengute algus ja me peame väga teraselt silma peal hoidma," rääkis ta.

"Samas mul pole mingit kahtlust, et need lubadused, mida britid on andnud näiteks seoses NATO ühisjõudude paigutamisega Balti riikidesse, sealhuglas Eestisse, ei täituks. Olen kindel, et juuli alguses Varssavis on Suurbritannia laua taga väga ühise jõuna NATO-s," lisas ta.

Mihkelson märkis, et artikkel 50 ehk lahkumisläbirääkimisteks eeltingimuse või sõnumi andmine toimub ilmselt juba uue peaministri ajal ehk tõenäoliselt sügisel.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.