Mihkelson: täna on väga oluliste arengute algus ({{commentsTotal}})

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson rääkis, et Suurbritannia referendum võib avaldada mõju ka julgeolekuvallas peetavatele debattidele. Tema sõnul pani referendum aluse väga olulistele arengutele.

Venemaal räägitakse Brexiti järel juba uuest geopoliitilisest olukorrast Euroopas. Mihkelson ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Venemaa puhul on selline reaktsioon ootuspärane, kuid näitab ka selgelt, kui tähtis on Eesti seisukoht Euroopa ühtsusest ja tugevusest.

"Kahtlemata Suurbritannia referendum andis aluse ka sellisteks väljaütlemisteks, et Euroopa on vastakuti murenemis-, lõhenemis- ja lagunemisohuga ja see on kindlasti nende huvides, kes tahaksid näha Euroopa Liitu lagunemas või murenemas, kaas arvatud Venemaa, kui ta räägib näiteks kontekstis sanktsioonid ja Venemaa-vastane poliitika, mis Euroopa Liidul on siiani seoses Venemaa agressiooniga Ukraina vastu olnud," selgitas ta.

Mihkelson tõdes, et ei saa välistada, et Brexit avaldab kas või psühholoogilist mõju ka debattidele, mida peetakse julgeoleku valdkonnas, sealhulgas NATO-s.

"Kui võtame mõtte, et äkki šotlased tulevad uuesti välja iseseisvusreferendumiga, siis on teada, et tegelikult Šotimaa on olnud küllalt ettevaatlik oma võimaliku liitumise osas NATO-ga. Samas teame, et näiteks Šotimaal on väga olulised tuumaüksused, tuumabaasid. Selles suhtes kindlasti on täna väga oluliste arengute algus ja me peame väga teraselt silma peal hoidma," rääkis ta.

"Samas mul pole mingit kahtlust, et need lubadused, mida britid on andnud näiteks seoses NATO ühisjõudude paigutamisega Balti riikidesse, sealhuglas Eestisse, ei täituks. Olen kindel, et juuli alguses Varssavis on Suurbritannia laua taga väga ühise jõuna NATO-s," lisas ta.

Mihkelson märkis, et artikkel 50 ehk lahkumisläbirääkimisteks eeltingimuse või sõnumi andmine toimub ilmselt juba uue peaministri ajal ehk tõenäoliselt sügisel.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema