Tuhanded allkirjastasid petitsiooni Londoni EL-i jäämiseks, linnapea tahab sõnaõigust lahkumiskõnelustel ({{commentsTotal}})

Londonlased. Autor: Daniel Sorabji/AFP/Scanpix

Kümned tuhanded londonlased allkirjastasid petitsiooni, et linn saaks jääda Euroopa Liitu. Linnapea Sadiq Khan ütles, et Londonil peab olema sõnaõigus Suurbritannia lahkumiskõnelustes.

Enam kui 40 000 inimest andsid veebilehel change.org allkirja petitsioonile, mis ütleb: "Kuulutage London Ühendkuningriigist iseseisvaks ja kandideerige EL-i.", vahendas BBC.

"London on rahvusvaheline linn ja me tahame jääda Euroopa südamesse," seisab petitsioonis.

"Olgem ausad, ülejäänud riik ei ole sellega nõus. Seega, selle asemel, et igal valimisel teineteise vastu agressiivselt hääletada, teeme lahutuse ametlikuks ja kolime kokku sõpradega mandrilt. See petitsioon kutsub linnapea Sadiq Khani üles kuulutama London iseseisvaks ja esitama avaldus EL-iga liitumiseks," kirjutatakse petitsioonis.

Teisele petitsioonile, mille pealkiri on "London jäägu EL-i osaks", andis allkirja 9000 inimest. Petitsioonis öeldakse, et EL-ist lahkumise poolt hääletamine oli elutähtis otsus, millega londonlased ei nõustunud.

Twitteris on loodud ka konto @London_Stays ning paljud inimesed on säutsunud märksõna all #londonstays.

Euroopa Liitu jäämist pooldanud Khan ise tegi aga avalduse lahkumiskõneluste kohta.

"On tähtis, et Londonil oleks Šotimaa ja Põhja-Iirimaa kõrval nende läbirääkimiste juures laua ääres samuti hääl," ütles ta.

"Kuigi me oleme väljaspool EL-i, on tähtis, et me jääme osaks ühisturust," lisas ta.

"500 miljoni inimesega ühisturult lahkumine oleks viga. Ma püüan veenda valitsust tagama, et see oleks EL-iga läbirääkimiste nurgakivi," rääkis Khan.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.