Tuhanded allkirjastasid petitsiooni Londoni EL-i jäämiseks, linnapea tahab sõnaõigust lahkumiskõnelustel ({{commentsTotal}})

Londonlased.
Londonlased. Autor/allikas: Daniel Sorabji/AFP/Scanpix

Kümned tuhanded londonlased allkirjastasid petitsiooni, et linn saaks jääda Euroopa Liitu. Linnapea Sadiq Khan ütles, et Londonil peab olema sõnaõigus Suurbritannia lahkumiskõnelustes.

Enam kui 40 000 inimest andsid veebilehel change.org allkirja petitsioonile, mis ütleb: "Kuulutage London Ühendkuningriigist iseseisvaks ja kandideerige EL-i.", vahendas BBC.

"London on rahvusvaheline linn ja me tahame jääda Euroopa südamesse," seisab petitsioonis.

"Olgem ausad, ülejäänud riik ei ole sellega nõus. Seega, selle asemel, et igal valimisel teineteise vastu agressiivselt hääletada, teeme lahutuse ametlikuks ja kolime kokku sõpradega mandrilt. See petitsioon kutsub linnapea Sadiq Khani üles kuulutama London iseseisvaks ja esitama avaldus EL-iga liitumiseks," kirjutatakse petitsioonis.

Teisele petitsioonile, mille pealkiri on "London jäägu EL-i osaks", andis allkirja 9000 inimest. Petitsioonis öeldakse, et EL-ist lahkumise poolt hääletamine oli elutähtis otsus, millega londonlased ei nõustunud.

Twitteris on loodud ka konto @London_Stays ning paljud inimesed on säutsunud märksõna all #londonstays.

Euroopa Liitu jäämist pooldanud Khan ise tegi aga avalduse lahkumiskõneluste kohta.

"On tähtis, et Londonil oleks Šotimaa ja Põhja-Iirimaa kõrval nende läbirääkimiste juures laua ääres samuti hääl," ütles ta.

"Kuigi me oleme väljaspool EL-i, on tähtis, et me jääme osaks ühisturust," lisas ta.

"500 miljoni inimesega ühisturult lahkumine oleks viga. Ma püüan veenda valitsust tagama, et see oleks EL-iga läbirääkimiste nurgakivi," rääkis Khan.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics