Venemaal karmistatakse terrorismivastaseid seadusi ({{commentsTotal}})

Venemaa parlamendi alamkoda. Autor: ALEKSEY NIKOLSKY/AFP/Scanpix

Venemaa parlamendi alamkoda kiitis reedel heaks eelnõu terrorismivastaste meetmete karmistamise kohta, mida opositsioon nimetas "Suure Venna seaduseks" ja mis võib internetifirmadele kaasa tuua suured kulud.

Rahvaesindajad andsid nõusoleku seadusele, mis muudab muu hulgas karistatavaks mõnedest kuritegudest mitteteatamise, langetab kriminaalvastutuse alampiiri ja näeb ette seitsmeaastase vanglakaristuse internetis terrorismi propageerimise eest.

Ühtlasi nõuab seadus, et kommunikatsioonifirmad hoiaksid klientide kõnede, sõnumite ja muu tegevuse kohta andmeid alles vähemalt kuus kuud ja loovutaksid need nõudmise peale "asjakohastele valitsusagentuuridele". Näiteks sotsiaalvõrgustikele toob see kaasa väga suured kulutused.

Eelnõu peab heaks kiitma veel parlamendi ülemkoda ja selle allkirjastama president Vladimir Putin.

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.