Sanders hääletab presidendivalimistel Clintoni poolt ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Bernie Sanders. Autor: AFP/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadiks pürginud Bernie Sanders sõnas reedel, et hääletab valimistel Hillary Clintoni poolt, tunnistades viimase võitu eelvalimistel.

Sanders vastas jaatavalt USA meediakanali MSNBC ajakirjaniku küsimusele Clintoni poolt hääletamise kohta.

"Mõte on selles, et kavatsen teha kõik, mida suudan, et Donald Trumpi võita," sõnas Sanders, viidates vabariiklaste tõenäolisele presidendikandidaadile sügisel toimuvatel valimistel.

"Trump oleks minu arvates nii mitmel viisil selle riigi jaoks hävituslik, kui ta presidendiks valitakse. Me ei vaja presidenti, kelle kampaania nurgakiviks on kitsarinnalisus," sõnas Vermonti osariigi senaator Sanders.

Hillary Clintonil on koos piisavalt suur delegaatide arv, millega tagada presidendinominatsioon järgmisel kuul Philadelphias toimuval Demokraatliku Partei kongressil.

Sanders pole sellest hoolimata loobunud demokraatide kandidaadiks pürgimisest, kuna tahab enda sõnul kallutada Clintoni seisukohti poliitikas vasakpoolsemateks.

Sanders ütles alles neljapäeval toetajatele peetud kõnes, et tema kampaania majandusliku ebavõrdsuse ja Demokraatliku Partei sisekorralduse muutmise nimel "on alles algamas".

"Meie eesmärk on algusest peale olnud seda riiki muuta ning seda võitlust me jätkame," ütles ta. "Peame kindlustama, et Trump ei saa presidendiks. Aga vaid sellest ei piisa," rääkis sõnas Vermonti senaator.

Ta rõhutas taaskord enda kampaania põhipositsioone alates tasuta tervishoiust ja kõrgharidusest kuni valimiskulutuste reformimiseni. Sandersi sõnul on demokraatide tänavune valimisplatvorm ajaloo progressiivseim, kuid see ei tähenda paberil midagi ning ideed tuleb muuta poliitikateks.

Platvorm, mida Vermonti senaator toetab, oleks muuhulgas vastu kaubanduslepingutele ning toetas tulirelvade müügi keelustamist ning taustakontrollide kehtestamist relvaostjatele.

"Mul pole kahtlust, et tugev, hästi organiseeritud rohujuure tasandi liikumine suudab alistada establishment'i. Just seda peame me tegema ja selles seisneb poliitiline revolutsioon," lausus Sanders.

Sanders ja Clinton teatasid ühtlasi, et alustavad reedel koos demokraatide valimisplatvormi kokkuvõtte kavandi ülevaatamist. Valimisplatvorm esitatakse järgmisel kuul korraldataval demokraatide kongressil. See sisaldab hulgaliselt erinevaid teemasid alates majandusest, kliimamuutusest, haridusest ja tervishoiust ning lõpetades riikliku julgeolekuga.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised