Sanders hääletab presidendivalimistel Clintoni poolt ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton ja Bernie Sanders.
Hillary Clinton ja Bernie Sanders. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA demokraatide presidendikandidaadiks pürginud Bernie Sanders sõnas reedel, et hääletab valimistel Hillary Clintoni poolt, tunnistades viimase võitu eelvalimistel.

Sanders vastas jaatavalt USA meediakanali MSNBC ajakirjaniku küsimusele Clintoni poolt hääletamise kohta.

"Mõte on selles, et kavatsen teha kõik, mida suudan, et Donald Trumpi võita," sõnas Sanders, viidates vabariiklaste tõenäolisele presidendikandidaadile sügisel toimuvatel valimistel.

"Trump oleks minu arvates nii mitmel viisil selle riigi jaoks hävituslik, kui ta presidendiks valitakse. Me ei vaja presidenti, kelle kampaania nurgakiviks on kitsarinnalisus," sõnas Vermonti osariigi senaator Sanders.

Hillary Clintonil on koos piisavalt suur delegaatide arv, millega tagada presidendinominatsioon järgmisel kuul Philadelphias toimuval Demokraatliku Partei kongressil.

Sanders pole sellest hoolimata loobunud demokraatide kandidaadiks pürgimisest, kuna tahab enda sõnul kallutada Clintoni seisukohti poliitikas vasakpoolsemateks.

Sanders ütles alles neljapäeval toetajatele peetud kõnes, et tema kampaania majandusliku ebavõrdsuse ja Demokraatliku Partei sisekorralduse muutmise nimel "on alles algamas".

"Meie eesmärk on algusest peale olnud seda riiki muuta ning seda võitlust me jätkame," ütles ta. "Peame kindlustama, et Trump ei saa presidendiks. Aga vaid sellest ei piisa," rääkis sõnas Vermonti senaator.

Ta rõhutas taaskord enda kampaania põhipositsioone alates tasuta tervishoiust ja kõrgharidusest kuni valimiskulutuste reformimiseni. Sandersi sõnul on demokraatide tänavune valimisplatvorm ajaloo progressiivseim, kuid see ei tähenda paberil midagi ning ideed tuleb muuta poliitikateks.

Platvorm, mida Vermonti senaator toetab, oleks muuhulgas vastu kaubanduslepingutele ning toetas tulirelvade müügi keelustamist ning taustakontrollide kehtestamist relvaostjatele.

"Mul pole kahtlust, et tugev, hästi organiseeritud rohujuure tasandi liikumine suudab alistada establishment'i. Just seda peame me tegema ja selles seisneb poliitiline revolutsioon," lausus Sanders.

Sanders ja Clinton teatasid ühtlasi, et alustavad reedel koos demokraatide valimisplatvormi kokkuvõtte kavandi ülevaatamist. Valimisplatvorm esitatakse järgmisel kuul korraldataval demokraatide kongressil. See sisaldab hulgaliselt erinevaid teemasid alates majandusest, kliimamuutusest, haridusest ja tervishoiust ning lõpetades riikliku julgeolekuga.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: BNSKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema