Pildid: Lääne-Virginia tulvades on hukkunud 23 inimest ({{commentsTotal}})

{{1466836322000 | amCalendar}}

Ühendriikides Lääne-Virginia osariigis on tugevatest vihmadest põhjustatud tulvades hukkunud vähemalt 23 inimest ning üleujutatud kodudest päästetud sadu inimesi, teatasid ametnikud. Tegemist on osariigi ajaloo raskeima üleujutusega rohkem kui saja aasta jooksul.

"Tormid ja üleujutused on tekitanud ulatuslikke kahjusid üle kogu osariigi," rääkis osariigi kuberner Earl Ray Tomblin. Tema sõnul on suurim väljakutse jätkuvalt suurvesi, vahendasid Reuters, CNN, BBC jt.

Ametnikud tegelevad ressursside suunamisega, et päästa neid inimesi, kes on üleujutuse tõttu lõksu jäänud või tulvaveega minema uhutud. Tomblini hinnangul on umbes 66 000 inimest ilma elektrita. Hävinud on sadu majapidamisi.

Kõige raskemini sai kannatada Greenbrieri piirkond osariigi kaguosas, kus oli 15 surmajuhtumit, ütles osariigi turvalisuse ja kriisireguleerimise osakonna pressiesindaja. Hukkunute seas on kaks poissi, kellest üks oli nelja- ja teine kaheksa-aastane.

Greenbrieri maakonnašerif Jan Cahill kirjeldas toimunut täieliku kaosena. "Maanteed on hävinenud, sillad purunenud, majad maha põlenud või minema uhutud. Suur osa maanteest on lihtsalt kadunud. Ma pole kunagi midagi taolist näinud," rääkis šerif.

Kuberner kuulutas osariigi 44 piirkonnas 55-st välja eriolukorra ja saatis kakssada osariigi rahvuskaardi sõdurit päästetöödele ja otsingutele appi.

Umbes viissada inimest jäi Elkview linnas terveks ööks lõksu kaubanduskeskusesse, kui tulvavesi viis kaasa maanteesilla. Kümned inimesed pidid varju otsima majakatustelt, kui veetase tormiga kiiresti tõusis.

Mägises osariigis sadas neljapäeval maha kuni 25 sentimeetrit vihma, mis põhjustas jõgede ja ojade ülevoolu. Mitmete jõgede veetase on tõusnud ohtlikult kõrgeks, sealhulgas Elki jõgi, mille veetase tõusis 9,7 meetrini, mis on kõrgeim pärast 1888. aastat, ütles Tomblin.

Lääne-Virginias sadas ühe päevaga maha üks neljandik kogu aastasest sademete hulgast, ütles riikliku ilmateenistuse meteoroloog Frank Pereira. Sadu leevenes eile.

Lääne-Virginias möllanud tormid, mis osariigi üle ujutasid, olid seotud raskete ilmastikutingimustega USA kesk- ja põhjaosades, vallandades tornaadod.

Kuigi jõed hakkasid alates eilsest eeldatavasti taanduma, toimuvad pääste- ja taastetööd tõenäoliselt kogu nädalavahetuse, teatasid kohalikud võimud.

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema