Pildid: Lääne-Virginia tulvades on hukkunud 23 inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
8 pilti
Foto: Lääne-Virginia tulvades on hukkunud 23 inimest Autor: Reuters
{{1466836322000 | amCalendar}}

Ühendriikides Lääne-Virginia osariigis on tugevatest vihmadest põhjustatud tulvades hukkunud vähemalt 23 inimest ning üleujutatud kodudest päästetud sadu inimesi, teatasid ametnikud. Tegemist on osariigi ajaloo raskeima üleujutusega rohkem kui saja aasta jooksul.

"Tormid ja üleujutused on tekitanud ulatuslikke kahjusid üle kogu osariigi," rääkis osariigi kuberner Earl Ray Tomblin. Tema sõnul on suurim väljakutse jätkuvalt suurvesi, vahendasid Reuters, CNN, BBC jt.

Ametnikud tegelevad ressursside suunamisega, et päästa neid inimesi, kes on üleujutuse tõttu lõksu jäänud või tulvaveega minema uhutud. Tomblini hinnangul on umbes 66 000 inimest ilma elektrita. Hävinud on sadu majapidamisi.

Kõige raskemini sai kannatada Greenbrieri piirkond osariigi kaguosas, kus oli 15 surmajuhtumit, ütles osariigi turvalisuse ja kriisireguleerimise osakonna pressiesindaja. Hukkunute seas on kaks poissi, kellest üks oli nelja- ja teine kaheksa-aastane.

Greenbrieri maakonnašerif Jan Cahill kirjeldas toimunut täieliku kaosena. "Maanteed on hävinenud, sillad purunenud, majad maha põlenud või minema uhutud. Suur osa maanteest on lihtsalt kadunud. Ma pole kunagi midagi taolist näinud," rääkis šerif.

Kuberner kuulutas osariigi 44 piirkonnas 55-st välja eriolukorra ja saatis kakssada osariigi rahvuskaardi sõdurit päästetöödele ja otsingutele appi.

Umbes viissada inimest jäi Elkview linnas terveks ööks lõksu kaubanduskeskusesse, kui tulvavesi viis kaasa maanteesilla. Kümned inimesed pidid varju otsima majakatustelt, kui veetase tormiga kiiresti tõusis.

Mägises osariigis sadas neljapäeval maha kuni 25 sentimeetrit vihma, mis põhjustas jõgede ja ojade ülevoolu. Mitmete jõgede veetase on tõusnud ohtlikult kõrgeks, sealhulgas Elki jõgi, mille veetase tõusis 9,7 meetrini, mis on kõrgeim pärast 1888. aastat, ütles Tomblin.

Lääne-Virginias sadas ühe päevaga maha üks neljandik kogu aastasest sademete hulgast, ütles riikliku ilmateenistuse meteoroloog Frank Pereira. Sadu leevenes eile.

Lääne-Virginias möllanud tormid, mis osariigi üle ujutasid, olid seotud raskete ilmastikutingimustega USA kesk- ja põhjaosades, vallandades tornaadod.

Kuigi jõed hakkasid alates eilsest eeldatavasti taanduma, toimuvad pääste- ja taastetööd tõenäoliselt kogu nädalavahetuse, teatasid kohalikud võimud.

Toimetaja: Merit MaaritsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.