Slovakkia paremäärmuslased alustavad allkirjade kogumist EList väljumise referendumi korraldamiseks ({{commentsTotal}})

Slovakkia ja Euroopa Liidu lipud

Slovakkia paremäärmuslik partei teatas, et alustab allkirjade kogumist rahvahääletuseks Euroopa liidust väljumise üle, pärast seda kui Suurbritannia otsustas liidust lahkuda.

Slovakkia seaduste kohaselt peab rahvahääletuse algatamiseks olema kogutud 350 000 allkirja. Riigis on 5,4 miljonit elanikku. Rahvahääletuse tulemused on Slovakkias seaduslikult siduvad, vahendas Reuters.

"Suurbritannia kodanikud on keeldunud järgimast Brüsseli diktaati. Slovakkial on samuti viimane aeg uppuvalt Euroopa "Titanicult" lahkuda," teatas partei oma kodulehel.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.