Mikser: Cameron riskis omakasu nimel kogu Suurbritannia ja möödaminnes ka Euroopaga ({{commentsTotal}})

Sven Mikser Autor: Postimees/Scanpix

Suurbritannia peaministri David Cameroni suurim viga oli see, et ta otsustas oma erakonnasisese kriisi lahendamiseks riskida kogu riigi ja möödaminnes ka Euroopaga, kui nõustus referendumiga, mille tulemuse järgi otsustas Suurbritannia Euroopa liidust välja astuda, leiab SDE riigikogu fraktsiooni liige Sven Mikser.

"Riigimees, kes vastutab oma maa tuleviku eest, ei tohi põhjendamatult või pelgalt omakasu eesmärgil nii suuri riske võtta," kirjutas Mikser oma Facebooki kontol.

„Brexit osutab aga veel teisele moodsa demokraatia seni vastuseta küsimusele. Mida teha, kui rahvas ehk kõrgema võimu kandja nõuab, et keerulised asjad oleksid lihtsad" märkis Mikser, viidates Briti mehele, kes "Aktuaalse kaamera" vahendusel põhjendas oma lahkumise poolt antud häält sellega, et arstijärjekorrad on liiga pikad.

"Referendumil, kus iga valija häälel on võrdne kaal, on see täpselt sama legitiimne põhjendus kui iga teine." lisas Mikser. "Hoiatasin juba Araabia kevade aegu, et see, kui Twitteri ja Facebooki abil on võimalik korraldada revolutsioone ja kukutada valitsusi, võib kergesti luua eksliku mulje, nagu saaks Facebooki abil ka uue toimiva valitsuse kokku panna. Ei saa."

"Öeldakse, et igale keerulisele küsimusele on olemas lihtne vastus, ainult et see on alati vale vastus," ja kirjutas lõpetuseks, et nii läks ka brittide vastusega referendumil esitatud küsimusele.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.