Mikser: Cameron riskis omakasu nimel kogu Suurbritannia ja möödaminnes ka Euroopaga ({{commentsTotal}})

Sven Mikser
Sven Mikser Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Suurbritannia peaministri David Cameroni suurim viga oli see, et ta otsustas oma erakonnasisese kriisi lahendamiseks riskida kogu riigi ja möödaminnes ka Euroopaga, kui nõustus referendumiga, mille tulemuse järgi otsustas Suurbritannia Euroopa liidust välja astuda, leiab SDE riigikogu fraktsiooni liige Sven Mikser.

"Riigimees, kes vastutab oma maa tuleviku eest, ei tohi põhjendamatult või pelgalt omakasu eesmärgil nii suuri riske võtta," kirjutas Mikser oma Facebooki kontol.

„Brexit osutab aga veel teisele moodsa demokraatia seni vastuseta küsimusele. Mida teha, kui rahvas ehk kõrgema võimu kandja nõuab, et keerulised asjad oleksid lihtsad" märkis Mikser, viidates Briti mehele, kes "Aktuaalse kaamera" vahendusel põhjendas oma lahkumise poolt antud häält sellega, et arstijärjekorrad on liiga pikad.

"Referendumil, kus iga valija häälel on võrdne kaal, on see täpselt sama legitiimne põhjendus kui iga teine." lisas Mikser. "Hoiatasin juba Araabia kevade aegu, et see, kui Twitteri ja Facebooki abil on võimalik korraldada revolutsioone ja kukutada valitsusi, võib kergesti luua eksliku mulje, nagu saaks Facebooki abil ka uue toimiva valitsuse kokku panna. Ei saa."

"Öeldakse, et igale keerulisele küsimusele on olemas lihtne vastus, ainult et see on alati vale vastus," ja kirjutas lõpetuseks, et nii läks ka brittide vastusega referendumil esitatud küsimusele.

Toimetaja: Merit MaaritsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema