Soome opositsioon: Euroopa Liit on unustanud inimesed ({{commentsTotal}})

Tugevas vihmasajus tänavale uhutud Suurbritannia lipp.
Tugevas vihmasajus tänavale uhutud Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Soome opositsioonijuhtide meelest näitab Euroopa Liidu vastaste võit Briti referendumil, et Euroopa Liit on unustanud inimesed.

Roheliste esimees Ville Niinistö peab referendumitulemust hoiatavaks signaaliks. Tema hinnangul peab Euroopa Liit näitama üles võimet uueneda.

"Viimastel aastatel on ühenduse juhtkond rääkinud peamiselt probleemidest, kus tavainimese argipäev ja heaolu on ununenud. Oma tegevus on vaja keskendada ebavõrdsuse tõrjumisele ja võitlusele tööpuudusega," seisab Niinistö eilses avalduses.

Tema sõnul on EL sattunud halba valgusesse muu hulgas seepärast, kuidas on tegeldud majanduskriisiga.

Sama seisukohta jagab ka Li Andersson Vasakliidust, kelle meelest ei ole EL suutnud täita lubadust inimeste elatustaset parandada. "Pea kõikides riikides harrastatud kärpepoliitika on andnud eriti ränga hoobi avalikele teenustele ja sotsiaalkaitsele," kirjutas Andersson Facebookis.

Ka Soome sotsiaaldemokraatide juht Antti Rinne arvab, et Euroopas on majandusküsimusi lahendades unustatud inimene. Rinne on seisukohal, et ELi peab kiiresti reformima või selle tulevik on ohus.

Soome endine justiitsminister ja sel aastal Rootsi Rahvapartei etteotsa valitud Anna-Maja Henriksson nimetas hääletustulemust aga jõuliseks sõnumiks kodanike rahulolematusest ELiga. Ka Henrikssoni meelest peab nüüd kaaluma, kuidas ELi reformida.

"Kodanikud ei näe ühendust samasuguse majanduse ja argipäeva parandajana nagu see näib masinavärgi sees olijaile," nentis ta.

Kristlike demokraatide esimees Sari Essayahi hinnangul on Brexiti taga ELi föderalism. "Liitriigi taotlejate vastus igale kriisile on "üha enam ELi, enam ühisvastutust ja komisjoni võimu", märkis Essayah oma blogis.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics