Soome opositsioon: Euroopa Liit on unustanud inimesed ({{commentsTotal}})

Tugevas vihmasajus tänavale uhutud Suurbritannia lipp. Autor: Reuters/Scanpix

Soome opositsioonijuhtide meelest näitab Euroopa Liidu vastaste võit Briti referendumil, et Euroopa Liit on unustanud inimesed.

Roheliste esimees Ville Niinistö peab referendumitulemust hoiatavaks signaaliks. Tema hinnangul peab Euroopa Liit näitama üles võimet uueneda.

"Viimastel aastatel on ühenduse juhtkond rääkinud peamiselt probleemidest, kus tavainimese argipäev ja heaolu on ununenud. Oma tegevus on vaja keskendada ebavõrdsuse tõrjumisele ja võitlusele tööpuudusega," seisab Niinistö eilses avalduses.

Tema sõnul on EL sattunud halba valgusesse muu hulgas seepärast, kuidas on tegeldud majanduskriisiga.

Sama seisukohta jagab ka Li Andersson Vasakliidust, kelle meelest ei ole EL suutnud täita lubadust inimeste elatustaset parandada. "Pea kõikides riikides harrastatud kärpepoliitika on andnud eriti ränga hoobi avalikele teenustele ja sotsiaalkaitsele," kirjutas Andersson Facebookis.

Ka Soome sotsiaaldemokraatide juht Antti Rinne arvab, et Euroopas on majandusküsimusi lahendades unustatud inimene. Rinne on seisukohal, et ELi peab kiiresti reformima või selle tulevik on ohus.

Soome endine justiitsminister ja sel aastal Rootsi Rahvapartei etteotsa valitud Anna-Maja Henriksson nimetas hääletustulemust aga jõuliseks sõnumiks kodanike rahulolematusest ELiga. Ka Henrikssoni meelest peab nüüd kaaluma, kuidas ELi reformida.

"Kodanikud ei näe ühendust samasuguse majanduse ja argipäeva parandajana nagu see näib masinavärgi sees olijaile," nentis ta.

Kristlike demokraatide esimees Sari Essayahi hinnangul on Brexiti taga ELi föderalism. "Liitriigi taotlejate vastus igale kriisile on "üha enam ELi, enam ühisvastutust ja komisjoni võimu", märkis Essayah oma blogis.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.