TTÜ alustab tudengite vastuvõttu ({{commentsTotal}})

Tallinna tehnikaülikool.
Tallinna tehnikaülikool. Autor/allikas: PM/Scanpix

Tallinna tehnikaülikool (TTÜ) alustab homme tudengite vastuvõttu, uusi üliõpilasi oodatakse kokku 106 erialale.

TTÜ rektor Jaak Aaviksoo ütles, et ülikooli eesmärk on tõusta Põhjamaade parimate tehnoloogiaülikoolide hulka.

"Selle eesmärgi täitmiseks on meil aga vaja parimaid üliõpilasi ja õppejõude. Ülikooliga on oodatud liituma kõik need, kelle eesmärk on saada parimaks," sõnas ta.

Tehnikaülikoolis saab õppida tehnika-, infotehnoloogia, inseneri-, loodus- ja majandusteaduste erialadel. Uusi tudengeid võetakse vastu 106 erialale. Bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidusõppes on sel suvel vastuvõtt 50, magistriõppes 46 ning doktoriõppes 10 õppekavale. Eestikeelsetel õppekavadel täiskoormusega õppimine on TTÜs tasuta.

Sisseastumise infosüsteemis SAIS saab avaldusi esitada alates 27. juuni kella 00st kuni 5. juuli kella 15ni. Avaliku halduse ja riigiteaduste bakalaureuseõppe eriala dokumentide vastuvõtt lõpeb 3. juulil. TTÜs kohapeal saab dokumente esitada tööpäevadel 27. juunist kuni 5. juuli kella 15ni, samuti kõigis viies TTÜ kolledžis: Tartu, Virumaa, Tallinna ja Kuressaare kolledžites ning Eesti mereakadeemias.

Eelmisel suvel esitati TTÜle 11 000 sisseastumisavaldust. Kõige suurem oli huvi IT-erialade vastu.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics