Briti opositsiooni räsib pärast Brexiti-otsust kriis ({{commentsTotal}})

Jeremy Corbin (keskel).
Jeremy Corbin (keskel). Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1466927558000 | amCalendar}}

Kuni pooled Suurbritannia varivalitsuse liikmed kavatsevad BBC andmetel ametist lahkuda, et survestada Leiboristliku Partei juhti Jeremy Corbynit tagasi astuma. Praeguse seisuga on varikabinetist lahkumisest teatanud üheksa inimest.

Tööpartei tegi referendumi eel kampaaniat ELi jäämise nimel ja Corbynit ähvardab nüüd umbusaldamine, sest teda süüdistatakse referendumiga seoses liigses loiduses, vahendas BBC.

Alles täna öösel teatas Corbyn, et vallandab varivalitsuse välisministri Hilatry Benni. Leiboristide allika sõnul oli Corbyn kaotanud Benni vastu usalduse.
Pärast seda ütles Benn telesaates, et ta ei ole kindel Corbyni juhivõimetes ja suutlikkuses valimised võita.

"Kui Jeremy jätkab juhina, ei ole ma järgmiste valimiste võidus kindel," sõnas Benn. "Ütlesin Jeremyle telefonikõnes, et olen kaotanud usalduse tema parteijuhivõimetesse ja ta vallandas mind".

Reutersi teatel on ametist taandumisest teatanud ka varitervishoiuminister Heidi Alexander, kes ütles, et Suurbritannia vajab pärast referendumitulemust usaldusväärset opositsiooni, kuid ta ei usu, et Jeremy Corbyni juhtimisel oleks seda võimalik pakkuda. 

"Kuigi ma austan sind kui põhimõttekindlat inimest, ei usu ma, et sa suudaksid vormida vastuseid, mida meie riik vajab, ning ma usun, et kui me peaksime moodustama järgmise valitsuse, on juhivahetus hädavajalik," kirjutas Alexander Twitterisse postitatud kirjas.

Päeva jooksul kasvas varikabinetist lahkumisest teatanud leiboristide hulk juba üheksani. Mitu poliitikut põhjendas tagasiastumist usu kaotamisega Corbyni parteijuhivõimetesse.

Neljapäevasel referendumil toetas EList lahkumist 52 protsenti ja sinna jäämist 48 protsenti hääletanutest.

Toimetaja: Karin Koppel, Merit MaaritsAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema