Briti opositsiooni räsib pärast Brexiti-otsust kriis ({{commentsTotal}})

Jeremy Corbin (keskel). Autor: AFP/Scanpix
{{1466927558000 | amCalendar}}

Kuni pooled Suurbritannia varivalitsuse liikmed kavatsevad BBC andmetel ametist lahkuda, et survestada Leiboristliku Partei juhti Jeremy Corbynit tagasi astuma. Praeguse seisuga on varikabinetist lahkumisest teatanud üheksa inimest.

Tööpartei tegi referendumi eel kampaaniat ELi jäämise nimel ja Corbynit ähvardab nüüd umbusaldamine, sest teda süüdistatakse referendumiga seoses liigses loiduses, vahendas BBC.

Alles täna öösel teatas Corbyn, et vallandab varivalitsuse välisministri Hilatry Benni. Leiboristide allika sõnul oli Corbyn kaotanud Benni vastu usalduse.
Pärast seda ütles Benn telesaates, et ta ei ole kindel Corbyni juhivõimetes ja suutlikkuses valimised võita.

"Kui Jeremy jätkab juhina, ei ole ma järgmiste valimiste võidus kindel," sõnas Benn. "Ütlesin Jeremyle telefonikõnes, et olen kaotanud usalduse tema parteijuhivõimetesse ja ta vallandas mind".

Reutersi teatel on ametist taandumisest teatanud ka varitervishoiuminister Heidi Alexander, kes ütles, et Suurbritannia vajab pärast referendumitulemust usaldusväärset opositsiooni, kuid ta ei usu, et Jeremy Corbyni juhtimisel oleks seda võimalik pakkuda. 

"Kuigi ma austan sind kui põhimõttekindlat inimest, ei usu ma, et sa suudaksid vormida vastuseid, mida meie riik vajab, ning ma usun, et kui me peaksime moodustama järgmise valitsuse, on juhivahetus hädavajalik," kirjutas Alexander Twitterisse postitatud kirjas.

Päeva jooksul kasvas varikabinetist lahkumisest teatanud leiboristide hulk juba üheksani. Mitu poliitikut põhjendas tagasiastumist usu kaotamisega Corbyni parteijuhivõimetesse.

Neljapäevasel referendumil toetas EList lahkumist 52 protsenti ja sinna jäämist 48 protsenti hääletanutest.

Toimetaja: Karin Koppel, Merit MaaritsTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.