Politsei tabas Tallinna-Tartu maanteel bussiroolist joobes juhi ({{commentsTotal}})

Illustreeriv foto
Illustreeriv foto Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1466928976000 | amCalendar}}

Politsei avastas täna hommikul Tallinna-Tartu maanteel Anna külas sõidukijuhtide tervisliku seisundi kontrolli käigus alkoholi tarvitanud reisibussi juhi.

Reisibussi juht, 39-aastane mees, oli reisijatega teel Tallinnast Tartusse, kui politseinikud ta kontrolliks peatasid. Kontrolli käigus tuvastati, et mees oli joonud alkoholi ning tema suhtes algatati väärteomenetlus liiklusseaduse paragrahvi 224 lõige 2 alusel, teatas politsei Lääne prefektuur.

Bussis viibinud viis reisijat viidi teise bussiga sihtkohta.

„Tegemist on äärmiselt vastutustundetu teoga nii reisijate kui kaasliiklejate suhtes,“ ütles Paide välijuht Valdur Mõttus. „Õnneks keegi viga ei saanud ning politseinikel õnnestus juht liiklusest eemaldada".

Ta rõhutas, et enne rooli istumist tuleb veenduda, et alkohol on verest täielikult kadunud ja see kehtib kõigi liikluses osalejate kohta.

"Bussiga reisides veenduge, et juht on kaine. Vastasel juhul keelduge sõidust ja teavitage kohe politseid,“ lisas Mõttus.

Täna hommikul kontrollisid politseinikud sõidukijuhtide tervislikku seisundit Järvamaa eri paigus. Kokku kontrolliti 841 juhti, kellest kuus olid hinnanud oma seisundit valesti. Neist neljal korral tuli alustada väärteomenetlust paragrahvi 224 lõige 2 alusel ning kahel korral sama paragrahvi lõige 1 alusel.

Toimetaja: Karin Koppelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics