Politsei tabas Tallinna-Tartu maanteel bussiroolist joobes juhi ({{commentsTotal}})

Illustreeriv foto Autor: Postimees/Scanpix
{{1466928976000 | amCalendar}}

Politsei avastas täna hommikul Tallinna-Tartu maanteel Anna külas sõidukijuhtide tervisliku seisundi kontrolli käigus alkoholi tarvitanud reisibussi juhi.

Reisibussi juht, 39-aastane mees, oli reisijatega teel Tallinnast Tartusse, kui politseinikud ta kontrolliks peatasid. Kontrolli käigus tuvastati, et mees oli joonud alkoholi ning tema suhtes algatati väärteomenetlus liiklusseaduse paragrahvi 224 lõige 2 alusel, teatas politsei Lääne prefektuur.

Bussis viibinud viis reisijat viidi teise bussiga sihtkohta.

„Tegemist on äärmiselt vastutustundetu teoga nii reisijate kui kaasliiklejate suhtes,“ ütles Paide välijuht Valdur Mõttus. „Õnneks keegi viga ei saanud ning politseinikel õnnestus juht liiklusest eemaldada".

Ta rõhutas, et enne rooli istumist tuleb veenduda, et alkohol on verest täielikult kadunud ja see kehtib kõigi liikluses osalejate kohta.

"Bussiga reisides veenduge, et juht on kaine. Vastasel juhul keelduge sõidust ja teavitage kohe politseid,“ lisas Mõttus.

Täna hommikul kontrollisid politseinikud sõidukijuhtide tervislikku seisundit Järvamaa eri paigus. Kokku kontrolliti 841 juhti, kellest kuus olid hinnanud oma seisundit valesti. Neist neljal korral tuli alustada väärteomenetlust paragrahvi 224 lõige 2 alusel ning kahel korral sama paragrahvi lõige 1 alusel.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.