Liibüa ranniku lähedalt toodi kaldale üle 2000 sisserändaja ({{commentsTotal}})

Migrandid ja Türgi rannavalve. Autor: Umit Bektas/Reuters/Scanpix

Laevameeskonnad tõid ülerahvastatud paatidest kaldale rohkem kui 2000 migranti, teatas Itaalia rannavalve. Inimsmugeldajate tegevus hoogustus nädalavahetusel tänu heale ilmale.

Rahvusvahelistest vetest on praeguse seisuga alates neljapäevast kaldale toodud 7100 inimest, kellest paljud olid alustanud Liibüast ohtlikku teekonda, vahendas Reuters.

Euroopa suurim rändekriis pärast Teist maailmasõda kestab kolmandat aastat ja on vähe märke sellest, et Itaaliasse tulevate inimeste vool raugeks.

Siseministeeriumi andmeil on sellel aastal paatidest Itaaliasse toodud 60 000 migranti.

Toimetaja: Merit MaaritsFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.