Hispaania valimised võitis võimuerakond, kuid patiseis jätkub ({{commentsTotal}})

Rahvapartei valimispidu
Rahvapartei valimispidu Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hispaanias pühapäeval korraldatud erakorralised parlamendivalimised võitis senine võimuerakond, teatas valimiskomisjon, kui kokku olid loetud pea kõik hääled.

Peaministri kohusetäitja Mariano Rajoy konservatiivne Rahvapartei (PP) saab 32.7 protsendilise toetusega 137 kohta 350-kohalises parlamendis, mis on 13 rohkem kui detsembris.

Valistuse iseseisvaks moodustamiseks oleks vaja olnud 176 kohta.

Sotsialistlik Töölispartei (PSOE) tõusis populaarsuselt siiski teisele kohale 23 toetusprotsendi ja 85 kohaga, kuigi lävepakuküsitlused ennustasid, et erakond langeb kolmandaks.

Vasakpoolne liit Unidas Podemos jäi kolmandaks 71 kohaga. Paremtsentristlik Ciudadanos saab viimastel andmetel 32 kohta.

Rajoy kuulutas ennast esmaspäeva varahommikul valimiste võitjaks.

"See on olnud väga raske ja keeruline, kuid me pidasime Hispaania eest tõelise võitluse," ütles Rajoy rahvuslippe lehvitavatele toetajatele.

"Kui me tulime võimule, siis oli Hispaania pankroti äärel ja nüüd enam pole. Nad (Podemos) räägivad, et ajavad asjad võluväel korda, kuid sedasama lubas Tsipras (Kreeka peaminister Alexis Tsipras) Kreekas," jätkas Rajoy.

Detsembris toimunud 350-liikmelise parlamendi valimistel ei õnnestunud ühelgi erakonnal teistest piisavalt ette rebida ning sellele järgnenud koalitsioonikõnelused lõppesid edutult. Küsitlused näitavad, et ükski erakond ei suuda jõupositsiooni saavutada ka käimasolevatel valimistel. Sellisel juhul peavad erakonnad naasma koalitsioonikõnelustele.

Sotsialistide poolt hääletanud 39-aastane David Rico ütles, et tema hinnangul pole uutel erakondadel piisavalt kogemusi.

"Praegu pole aeg mingiteks katsetusteks. Vaadake kasvõi Suurbritanniat," ütles Rico.

"Ma eelistan saatanat, keda ma tunnen, kui saatanat, kellest ma midagi ei tea," sõnas PP valinud 37-aastane Luis Fernandez.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema