Ettevõtja Taavet Hinrikus: Brexit mõjutab regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist ({{commentsTotal}})

TransferWise
TransferWise Autor/allikas: ERR

Eestlaste loodud idufirma TransferWise üks asutajatest ja omanikest Taavet Hinrikus märkis, et Brexit mõjutab regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist.

"Keegi ei kujuta päris täpselt ette, mis saama hakkab, ent kindlasti mõjutab uus olukord kahte äri jaoks olulist valdkonda – regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist," ütles Hinrikus Postimehele.

Ta lisas, et Euroopa Liit on seni aidanud tagada Londonis ligipääsu Euroopa suurimatele talentidele, kuna tööjõu liikumisele pole olnud piiranguid.

"Samuti oleme saanud toimetada üleeuroopalise tegevusloa alusel – tegevusluba Suurbritannias on lubanud meil ja teistel tegutseda üle kogu Euroopa Liidu (nn passporting)," ütles Hinrikus ja lisas, et ta ei tea, mis neist kahest teemast saab.

Starship Technologiesi asutaja Allan Martinsoni sõnul on eduka ökosüsteemi (nagu näiteks Silicon Valley) kolm olulist komponenti ligipääs talentidele, ligipääs kapitalile ja ligipääs turgudele, kuid Brexit muudab Londoni positsiooni halvemaks kõigis neis aspektides.

Martinson ei usu samas, et Brexitil oleks suurt globaalset mõju tehnoloogiavaldkonnale, küll aga mõjutab see kindlasti Londonit.

"London on olnud vankumatult Euroopa tehnoloogiatööstuse pealinn, meelitades ligi kolm korda rohkem kapitali ja idufirmasid kui näiteks Pariis või Berliin. See on olnud lähim asi Silicon Valleyle, mis Euroopas on leiutatud," ütles ta.

TransferWise on üks paljudest tehnoloogiaettevõtetest, kes soovis, et Suurbritannia jääks Euroopa Liitu edasi ning ühtekokku 87 protsenti Londoni tehnoloogiaettevõtete organisatsiooni Tech London Advocates liikmetest tahtis enne referendumit jääda ühendusse ning 74 protsenti uskus, et Brexit muudaks tehnoloogiafirmadele raskemaks investeeringute saamise, 70 protsenti oli kindel, et see kahjustaks Londoni reputatsiooni maailma juhtiva tehnoloogiakeskusena.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema