Ettevõtja Taavet Hinrikus: Brexit mõjutab regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist ({{commentsTotal}})

TransferWise Autor: ERR

Eestlaste loodud idufirma TransferWise üks asutajatest ja omanikest Taavet Hinrikus märkis, et Brexit mõjutab regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist.

"Keegi ei kujuta päris täpselt ette, mis saama hakkab, ent kindlasti mõjutab uus olukord kahte äri jaoks olulist valdkonda – regulatsioone ja tööjõu vaba liikumist," ütles Hinrikus Postimehele.

Ta lisas, et Euroopa Liit on seni aidanud tagada Londonis ligipääsu Euroopa suurimatele talentidele, kuna tööjõu liikumisele pole olnud piiranguid.

"Samuti oleme saanud toimetada üleeuroopalise tegevusloa alusel – tegevusluba Suurbritannias on lubanud meil ja teistel tegutseda üle kogu Euroopa Liidu (nn passporting)," ütles Hinrikus ja lisas, et ta ei tea, mis neist kahest teemast saab.

Starship Technologiesi asutaja Allan Martinsoni sõnul on eduka ökosüsteemi (nagu näiteks Silicon Valley) kolm olulist komponenti ligipääs talentidele, ligipääs kapitalile ja ligipääs turgudele, kuid Brexit muudab Londoni positsiooni halvemaks kõigis neis aspektides.

Martinson ei usu samas, et Brexitil oleks suurt globaalset mõju tehnoloogiavaldkonnale, küll aga mõjutab see kindlasti Londonit.

"London on olnud vankumatult Euroopa tehnoloogiatööstuse pealinn, meelitades ligi kolm korda rohkem kapitali ja idufirmasid kui näiteks Pariis või Berliin. See on olnud lähim asi Silicon Valleyle, mis Euroopas on leiutatud," ütles ta.

TransferWise on üks paljudest tehnoloogiaettevõtetest, kes soovis, et Suurbritannia jääks Euroopa Liitu edasi ning ühtekokku 87 protsenti Londoni tehnoloogiaettevõtete organisatsiooni Tech London Advocates liikmetest tahtis enne referendumit jääda ühendusse ning 74 protsenti uskus, et Brexit muudaks tehnoloogiafirmadele raskemaks investeeringute saamise, 70 protsenti oli kindel, et see kahjustaks Londoni reputatsiooni maailma juhtiva tehnoloogiakeskusena.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.