Peeter Rebane: Brexit näitab, kuidas demokraatia satub hätta ({{commentsTotal}})

Peeter Rebane
Peeter Rebane Autor/allikas: ERR

Meelelahutusärimehe Peeter Rebase sõnul on Brexit hea näide sellest, kuidas demokraatia satub tänapäeva maailmas hätta - inimesed teevad otsuseid mulje põhjal, infot uurimata ja analüüsimata.

Rebane rääkis usutluses Eesti Päevalehele, et brittide käekäik on tegelikult hea õppetund Eesti ja teiste EL-i riikide inimestele, kes räägivad, et omaette oleks parem.

"Brittide peal näeme õige pea, kas on. Usun, et paljud EL-i vastased võtavad seejärel kainema hoiaku," märkis Rebane.

Rebase sõnul ilmestas referendum vanustpidi jooksvat lõhet Briti ühiskonnas, sest statistika näitas, et hääletamas käis rohkem pensioniealisi kui noori, kuid just noorte hulgas olid EL-i jäämise pooldajad ülekaalus.

Rebane avaldas lootust, et mõistuse hääl võidab ja Suurbritannias elavate EL-i kodanike õiguste kallale ei minda.

"Aga päriselt ei saa midagi välistada, sest poliitikute hulgas on igasuguseid hulle. Üldiselt Suurbritannias täiesti kaalutlemata otsuseid ei tehta," ütles ta.

Rebase sõnul oleks EL-i kodanike lahkuma sundimine sealselt tööturult tohutu vapustus. "Inimesed, es riiki juhivad, saavad sellest loodetavasti aru. Inimesed, kes hääletamas käisid, kahjuks ei saanud," nentis Rebane.

Toimetaja: Marek KuulKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema