Peeter Rebane: Brexit näitab, kuidas demokraatia satub hätta ({{commentsTotal}})

Peeter Rebane Autor: ERR

Meelelahutusärimehe Peeter Rebase sõnul on Brexit hea näide sellest, kuidas demokraatia satub tänapäeva maailmas hätta - inimesed teevad otsuseid mulje põhjal, infot uurimata ja analüüsimata.

Rebane rääkis usutluses Eesti Päevalehele, et brittide käekäik on tegelikult hea õppetund Eesti ja teiste EL-i riikide inimestele, kes räägivad, et omaette oleks parem.

"Brittide peal näeme õige pea, kas on. Usun, et paljud EL-i vastased võtavad seejärel kainema hoiaku," märkis Rebane.

Rebase sõnul ilmestas referendum vanustpidi jooksvat lõhet Briti ühiskonnas, sest statistika näitas, et hääletamas käis rohkem pensioniealisi kui noori, kuid just noorte hulgas olid EL-i jäämise pooldajad ülekaalus.

Rebane avaldas lootust, et mõistuse hääl võidab ja Suurbritannias elavate EL-i kodanike õiguste kallale ei minda.

"Aga päriselt ei saa midagi välistada, sest poliitikute hulgas on igasuguseid hulle. Üldiselt Suurbritannias täiesti kaalutlemata otsuseid ei tehta," ütles ta.

Rebase sõnul oleks EL-i kodanike lahkuma sundimine sealselt tööturult tohutu vapustus. "Inimesed, es riiki juhivad, saavad sellest loodetavasti aru. Inimesed, kes hääletamas käisid, kahjuks ei saanud," nentis Rebane.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised