Clinton kritiseeris Trumpi märkusi Brexiti teemal ({{commentsTotal}})

Trump Šotimaal. Autor: Reuters/Scanpix

USA demokraatide tõenäoline presidendikandidaat Hillary Clinton kritiseeris pühapäeval vabariiklasest rivaali Donald Trumpi rõõmustamist Suurbritannia otsuse üle lahkuda Euroopa Liidust.

Clinton ütles Indianapolises USA linnapeade konverentsil, et "ülespuhutud märkused" tekitavad sellistel hetkedel rohkem kahju kui kasu.

Referendumi ajal Šotimaad külastanud Trump nimetas Suurbritannia valijate otsust "fantastiliseks", öeldes, et tema hinnangul on Brexit "suurepärane sündmus".

Clinton ei maininud küll Trumpi nimepidi, ent ütles, et Ühendriike peaks juhtima need, kes "asetavad ameerika rahva huvid enda ärihuvidest ettepoole".

Trump viibis Briti referendumi ajal Šotimaal, et osaleda oma uue ilme saanud Trump Turnberry golfiväljaku avamisel.

USA vajab liidreid, "kes mõistavad, et ülespuhutud märkused turbulentsetel aegadel võivad tegelikult tekitada rohkem turbulentsi", lausus endine esileedi.

"Just seetõttu on kindel ja kogenud juhtimine sellistel aegadel niivõrd oluline," sõnas Clinton.

Ühendriikide eksvälisminister tunnistas teisipäeval, et sarnaselt Suurbritanniale, kus on palju frustreerunud inimesi, on selliseid inimesi palju ka USA-s.

Clinton rõhutas samas, et keegi ei tohiks kahelda Ühendriikide pühendumuses Euroopale, "ei autokraat Kremlis ega presidendikandidaat Šoti golfiväljakul".

Neljapäeval peetud referendumil toetas Suurbritannia lahkumist EL-ist 51,9 protsenti valijatest, 48,1 protsenti toetas liitu jäämist.

Lõpliku tulemuse kohaselt hääletas lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest ning ühenduse liikmeks jäämist toetas 16,1 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.