Clinton kritiseeris Trumpi märkusi Brexiti teemal ({{commentsTotal}})

Trump Šotimaal.
Trump Šotimaal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA demokraatide tõenäoline presidendikandidaat Hillary Clinton kritiseeris pühapäeval vabariiklasest rivaali Donald Trumpi rõõmustamist Suurbritannia otsuse üle lahkuda Euroopa Liidust.

Clinton ütles Indianapolises USA linnapeade konverentsil, et "ülespuhutud märkused" tekitavad sellistel hetkedel rohkem kahju kui kasu.

Referendumi ajal Šotimaad külastanud Trump nimetas Suurbritannia valijate otsust "fantastiliseks", öeldes, et tema hinnangul on Brexit "suurepärane sündmus".

Clinton ei maininud küll Trumpi nimepidi, ent ütles, et Ühendriike peaks juhtima need, kes "asetavad ameerika rahva huvid enda ärihuvidest ettepoole".

Trump viibis Briti referendumi ajal Šotimaal, et osaleda oma uue ilme saanud Trump Turnberry golfiväljaku avamisel.

USA vajab liidreid, "kes mõistavad, et ülespuhutud märkused turbulentsetel aegadel võivad tegelikult tekitada rohkem turbulentsi", lausus endine esileedi.

"Just seetõttu on kindel ja kogenud juhtimine sellistel aegadel niivõrd oluline," sõnas Clinton.

Ühendriikide eksvälisminister tunnistas teisipäeval, et sarnaselt Suurbritanniale, kus on palju frustreerunud inimesi, on selliseid inimesi palju ka USA-s.

Clinton rõhutas samas, et keegi ei tohiks kahelda Ühendriikide pühendumuses Euroopale, "ei autokraat Kremlis ega presidendikandidaat Šoti golfiväljakul".

Neljapäeval peetud referendumil toetas Suurbritannia lahkumist EL-ist 51,9 protsenti valijatest, 48,1 protsenti toetas liitu jäämist.

Lõpliku tulemuse kohaselt hääletas lahkumise poolt 17,4 miljonit inimest ning ühenduse liikmeks jäämist toetas 16,1 miljonit inimest.

Hääletamas käis 33,6 miljonit inimest ehk 72,2 protsenti hääleõiguslikest kodanikest.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics