Merkel ja Hollande on Brexiti teemal sama meelt ({{commentsTotal}})

Merkel ja Hollande.
Merkel ja Hollande. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president François Hollande teatasid, et nad täiesti ühel arvamusel, kuidas reageerida Suurbritannia referendumist tulenevatele tagajärgedele.

Hollande hoiatas, et eraldi tegutsemine tooks kaasa jätkuvate lõhede ja vaidluste ohu, vahendasid BBC ja Reuters.

Sarnast seisukohta kinnitas ka Prantsusmaa rahandusminister Michel Sapin, kelle sõnul on Pariis ja Berliin edasiste arengute küsimuses sama meelt.

"Prantsusmaa, nagu ka Saksamaa, on öelnud, et Suurbritannia on hääletanud Brexiti poolt. See tuleks kiiremas korras ellu viia. Me ei saa jääda ebakindlasse ja määramatusse olukorda," lausus Sapin.

Merkel ja Hollande kohtuvad täna Berliinis, kus nendega liituvad ka Itaalia peaminister Matteo Renzi ja Euroopa ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk. Homme aga algab Euroopa ülemkogu, mis pidi algselt toimuma eelmisel nädalal, kuid lükati just Briti referendumi tõttu hilisemale kuupäevale.

Nii Merkel kui ka teised Euroopa Liidu liidrid on öelnud, et Suurbritannia peaks pärast referendumi tulemust lahkuma EL-ist võimalikult kiiresti ning teemaga seoses ei tohiks tekkida pikaaegset teadmatust ja ebastabiilsust. Samas pole Suurbritannia veel Lissaboni lepingu 50. artiklit käivitanud, sest ametist lahkuv peaminister David Cameron seda teha ei kavatse ning ülesanne jääb tema järeltulijale, kelle isik on aga alles selgitamisel. Brexiti-kampaania üks liidritest, Londoni endine linnapea Boris Johnson on öelnud, et Ühendkuningriik ei pea 50. artikli ehk ametliku EL-ist lahkumise protseduuri käivitamisega kiirustama.

Samas on Saksamaa liidukantsler öelnud, et liidust lahkuvat riiki ei tohiks hirmutada ning kõnelusi tuleks pidada heas õhkkonnas, kus vastikust käitumisest hoidutakse.

Naela kurss aga jätkas täna rahvusvahelistel turgudel langemist. Suurbritannia rahandusminister George Osborne tegi enne Londoni börsi avanemist avalduse, milles proovis turge rahustada ja kinnitas, et Suurbritannia on Brexiti võimalikeks tagajärgedeks põhjalikult valmistunud. Samas tunnistas ta, et ebastabiilsus turgudel võib esialgu veel jätkuda.

Täna saabub Londonisse ja Brüsselisse ka USA riigisekretär John Kerry. Eile Roomas viibinud USA välisminister märkis, et kuigi Washingtonil on Briti referendumi tulemuste pärast kahju, siis tihedad suhted Euroopa Liiduga jätkuvad.

Toimetaja: Laur Viirand



Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema