Leiboristide juht Corbyn on üha suurema surve all, kuid tagasi astuda ta ei kavatse ({{commentsTotal}})

Leiboristide juht Jeremy Corbyn.
Leiboristide juht Jeremy Corbyn. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Briti Tööpartei juht Jeremy Corbyn on endiselt veendunud, et ise ta erakonna juhi kohalt tagasi ei astu. Samas sisevõitlus erakonnas aga süveneb ning üha rohkem rahvasaadikuid heidab Corbynile avalikult ette puudulikku juhtimist EL-i referendumi ajal.

Corbyn lasi eile ametist lahti varivalitsuse välisministri Hilary Benni, mille peale teatas 11 varivalitsuse liiget samuti tagasiastumisest. Corbyn määras nendele ametikohtadele kiirelt enda kindlad poolehoidjad, vahendasid BBC ja Yle.

Corbyn ütles, et tal on tagasiastumiste pärast kahju, kuid rõhutas samas, et kavatse oma valijaid petta ise tagasi astudes. Samuti kinnitas ta, et kavatseb teha erakonna juhtkonnas veel muudatusi.

Kaks leiboristist rahvasaadikut on nõudnud, et täna korraldataks Corbyni küsimuses arutelu ning et parteijuhi väljavahetamiseks korraldataks hääletus. Corbyn ütles, et kui erakonnale valitakse uus juht, siis tuleb see teha demokraatlikel valimistel, kus ta seab kindlasti ka oma kandidatuuri üles.

Uus varivalitsuse välisminister kiitis Corbynit

Corbyni poolt uueks varivalitsuse välisministriks edutatud Emily Thornberry ütles, et praegu pole õige aeg Tööparteid kaosesse paisata.

Seda, kes on erakonna juht, peab tema sõnul otsustama kogu partei, ning seega on Jeremy Corbyn leiboristide juht nii kaua, kui "ta otsustab seda olla". Thornberry tuletas meelde, et Corbyn sai erakonna juhi valimistel 60-protsendise toetuse ja et "suur enamus leiboristidest tahab, et Jeremy jätkaks juhina".

Thornberry ütles, et Corbynil võib küll olla "erinev stiil ja lähenemine", kuid ta oli "aus ja otsekohene" oma Euroopa Liitu puudutavates kahtlustes, mis olevat ka "aus peegeldus sellest, mida paljud inimesed Euroopa Liidu puhul tunnevad".

Kriitik kahtleb, kas Corbynil on ikka nii palju toetajaid

Eile varivalitsuse keskkonnaministri kohal tagasi astunud Kerry McCarthy aga rõhutas, et on väga kaheldav, kas Corbynil ikkagi on praegu erakonnas nii palju toetajaid, kui ta ise väidab.

"Minu juurde on tulnud päris palju inimesi, kes ütlevad, et nad hääletasid eelmisel aastal tema poolt, kuid on nüüd pettunud väheses entusiasmis, mida ta referendumi ajal üles näitas," selgitas ta.

"Jeremy neile meeldib, nad arvavad, et ta on põhimõttekindel mees, kuid see erineb natuke sellest, kas ta on ka potentsiaalne peaminister," lisas McCarthy.

"Corbyn peab minema"

Leiboristist rahvasaadik Chris Bryant rääkis omakorda, et kuigi tal pole hetkel erakonna uueks juhiks ühtegi nime välja käia, on täiesti selge, et Corbyn "peab minema".

"Me teame, et Jeremy ei suuda erakonda ühendada. See on ilmselge, kõik teavad seda. Ta ei suutnud veenda leiboristide valijaid hääletama referendumil, mille tulemus oli erakonna jaoks põhimõttelise tähtsusega," rääkis ta BBC hommikusaates.

Nüüdseks juba endine leiboristide varivalitsuse parlamendi spiiker Bryant selgitas, et põhjuseks oli see, et Corbyn oli kampaania ajal oma isiklikes avaldustes kahemõtteline ja tema meeskond ei suutnud korralda üleriigilist kampaaniat.

"Kui nad seda veel teevad, siis saame üldvalimistel täieliku hävingu osaliseks," toonitas ta.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema