Leiboristide juht Corbyn on üha suurema surve all, kuid tagasi astuda ta ei kavatse ({{commentsTotal}})

Leiboristide juht Jeremy Corbyn. Autor: Reuters/Scanpix

Briti Tööpartei juht Jeremy Corbyn on endiselt veendunud, et ise ta erakonna juhi kohalt tagasi ei astu. Samas sisevõitlus erakonnas aga süveneb ning üha rohkem rahvasaadikuid heidab Corbynile avalikult ette puudulikku juhtimist EL-i referendumi ajal.

Corbyn lasi eile ametist lahti varivalitsuse välisministri Hilary Benni, mille peale teatas 11 varivalitsuse liiget samuti tagasiastumisest. Corbyn määras nendele ametikohtadele kiirelt enda kindlad poolehoidjad, vahendasid BBC ja Yle.

Corbyn ütles, et tal on tagasiastumiste pärast kahju, kuid rõhutas samas, et kavatse oma valijaid petta ise tagasi astudes. Samuti kinnitas ta, et kavatseb teha erakonna juhtkonnas veel muudatusi.

Kaks leiboristist rahvasaadikut on nõudnud, et täna korraldataks Corbyni küsimuses arutelu ning et parteijuhi väljavahetamiseks korraldataks hääletus. Corbyn ütles, et kui erakonnale valitakse uus juht, siis tuleb see teha demokraatlikel valimistel, kus ta seab kindlasti ka oma kandidatuuri üles.

Uus varivalitsuse välisminister kiitis Corbynit

Corbyni poolt uueks varivalitsuse välisministriks edutatud Emily Thornberry ütles, et praegu pole õige aeg Tööparteid kaosesse paisata.

Seda, kes on erakonna juht, peab tema sõnul otsustama kogu partei, ning seega on Jeremy Corbyn leiboristide juht nii kaua, kui "ta otsustab seda olla". Thornberry tuletas meelde, et Corbyn sai erakonna juhi valimistel 60-protsendise toetuse ja et "suur enamus leiboristidest tahab, et Jeremy jätkaks juhina".

Thornberry ütles, et Corbynil võib küll olla "erinev stiil ja lähenemine", kuid ta oli "aus ja otsekohene" oma Euroopa Liitu puudutavates kahtlustes, mis olevat ka "aus peegeldus sellest, mida paljud inimesed Euroopa Liidu puhul tunnevad".

Kriitik kahtleb, kas Corbynil on ikka nii palju toetajaid

Eile varivalitsuse keskkonnaministri kohal tagasi astunud Kerry McCarthy aga rõhutas, et on väga kaheldav, kas Corbynil ikkagi on praegu erakonnas nii palju toetajaid, kui ta ise väidab.

"Minu juurde on tulnud päris palju inimesi, kes ütlevad, et nad hääletasid eelmisel aastal tema poolt, kuid on nüüd pettunud väheses entusiasmis, mida ta referendumi ajal üles näitas," selgitas ta.

"Jeremy neile meeldib, nad arvavad, et ta on põhimõttekindel mees, kuid see erineb natuke sellest, kas ta on ka potentsiaalne peaminister," lisas McCarthy.

"Corbyn peab minema"

Leiboristist rahvasaadik Chris Bryant rääkis omakorda, et kuigi tal pole hetkel erakonna uueks juhiks ühtegi nime välja käia, on täiesti selge, et Corbyn "peab minema".

"Me teame, et Jeremy ei suuda erakonda ühendada. See on ilmselge, kõik teavad seda. Ta ei suutnud veenda leiboristide valijaid hääletama referendumil, mille tulemus oli erakonna jaoks põhimõttelise tähtsusega," rääkis ta BBC hommikusaates.

Nüüdseks juba endine leiboristide varivalitsuse parlamendi spiiker Bryant selgitas, et põhjuseks oli see, et Corbyn oli kampaania ajal oma isiklikes avaldustes kahemõtteline ja tema meeskond ei suutnud korralda üleriigilist kampaaniat.

"Kui nad seda veel teevad, siis saame üldvalimistel täieliku hävingu osaliseks," toonitas ta.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.