Poola saatkond Londonis on mures Brexiti-otsusele järgnenud vihakuritegude pärast ({{commentsTotal}})

Väidetavalt poolakate postkastidesse pandud ähvarduskiri.
Väidetavalt poolakate postkastidesse pandud ähvarduskiri. Autor/allikas: twitter.com/howgilb

Poola suursaatkond Londonis teatas, et on tõsiselt mures viimasel ajal sagenenud juhtumite pärast, kus nii Poolast kui ka mujalt pärit inimesed on pärast Briti referendumi
tulemust langenud ksenofoobsete ähvarduste sihtmärgiks.

"Me oleme šokeeritud ja tõsiselt mures ksenofoobsete juhtumite pärast, mis on suunatud poola kogukonna ja teiste välismaist päritolu Ühendkuningriigi elanike vastu," vahendas Reuters Poola suursaatkonna teadet.

"Samas soovime me tänada kõigi toetus- ja solidaarsusavalduste eest, mida Suurbritannia avalikkuses on poola kogukonna kaitseks tehtud," lisati saatkonna poolt.

Briti meedia, näiteks ajalehe Independent teatel leidis möödunud nädalavahetusel ehk pärast referendumi tulemuse selgumist aset rohkem kui 100 rassistlikku või ksenofoobset intsidenti.

Näiteks on teada juhtum, kus ühelt naiselt küsis möödakäija, kas ta on pärit Poolast. Kui naine jaatavalt vastas, öeldi talle, et nüüd peaks ta hirmul olema.

Cambridgeshire´is Huntingdoni linnas aga topiti poolakate postkastidesse lendlehti, kus oli kirjas "Lahkume Euroopa Liidust. Lõpp poola parasiitidele".

Briti referendumi kampaania ajal kujunes migratsioonist üks peamisi teemasid, millega eriti EL-ist lahkumist toetavad jõud oma poolehoidjaid veenda üritasid. Hiljem on aga ka mitmed Leave-kampaania juhid tunnistanud, et migratsioon polevat EL-liikmesusega otseselt seotud. Samuti on märkimisväärne, et migratsiooni ohtude eest hoiatajad kritiseerisid kampaania ajal nii kolmandast maailmast kui ka Ida-Euroopast saabuvaid inimesi ning sageli peeti viimaseid isegi suurema kriitika väärilisteks.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics