Poola saatkond Londonis on mures Brexiti-otsusele järgnenud vihakuritegude pärast ({{commentsTotal}})

Väidetavalt poolakate postkastidesse pandud ähvarduskiri. Autor: twitter.com/howgilb

Poola suursaatkond Londonis teatas, et on tõsiselt mures viimasel ajal sagenenud juhtumite pärast, kus nii Poolast kui ka mujalt pärit inimesed on pärast Briti referendumi
tulemust langenud ksenofoobsete ähvarduste sihtmärgiks.

"Me oleme šokeeritud ja tõsiselt mures ksenofoobsete juhtumite pärast, mis on suunatud poola kogukonna ja teiste välismaist päritolu Ühendkuningriigi elanike vastu," vahendas Reuters Poola suursaatkonna teadet.

"Samas soovime me tänada kõigi toetus- ja solidaarsusavalduste eest, mida Suurbritannia avalikkuses on poola kogukonna kaitseks tehtud," lisati saatkonna poolt.

Briti meedia, näiteks ajalehe Independent teatel leidis möödunud nädalavahetusel ehk pärast referendumi tulemuse selgumist aset rohkem kui 100 rassistlikku või ksenofoobset intsidenti.

Näiteks on teada juhtum, kus ühelt naiselt küsis möödakäija, kas ta on pärit Poolast. Kui naine jaatavalt vastas, öeldi talle, et nüüd peaks ta hirmul olema.

Cambridgeshire´is Huntingdoni linnas aga topiti poolakate postkastidesse lendlehti, kus oli kirjas "Lahkume Euroopa Liidust. Lõpp poola parasiitidele".

Briti referendumi kampaania ajal kujunes migratsioonist üks peamisi teemasid, millega eriti EL-ist lahkumist toetavad jõud oma poolehoidjaid veenda üritasid. Hiljem on aga ka mitmed Leave-kampaania juhid tunnistanud, et migratsioon polevat EL-liikmesusega otseselt seotud. Samuti on märkimisväärne, et migratsiooni ohtude eest hoiatajad kritiseerisid kampaania ajal nii kolmandast maailmast kui ka Ida-Euroopast saabuvaid inimesi ning sageli peeti viimaseid isegi suurema kriitika väärilisteks.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.