Turkish Airlinesi lennuk pöördus turvakontrolliks Tallinna tagasi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Täna Tallinnast õhku tõusnud Turkish Airlinesi reisilennuk, mis pidi lendama Istanbuli, pööras Lätis ringi ja pöördus turvakontrolliks Tallinna tagasi. Põhjuseks pagas, mis võis olla pardale antud ilma reisijateta.

Turkish Airlinesi lend TK1424 väljus Tallinna lennujaamast kell 12.27 ja pidi Istanbulis maanduma kell 15.30.

Tallinna lennujaama maapealse teeninduse juhatuse esimees Tiit Kepp ütles ERR-i uudisteportaalile, et lennuk on juba Tallinnas uuesti kontrollitud ja kõik on korras. Ta täpsustas, et mingit tehnilist probleemi ei olnud, aga avastati kõrvalekalle pardadokumentides.

Täpsemalt selgitades oli Kepi sõnul päriselt pardal olnud inimeste arv väiksem elektrooniliselt kaptenile esitatud inimeste arvust. Keegi siiski lennukist maha ei jäänud, Kepi hinnangul võis viga tulla valesti kuulmisest.

"Kapten võttis otsuse tulla uuesti maa peale ja lasta meil kui teenindusettevõttel üle kontrollida need andmed," ütles Kepp.

"Kapten kaks korda ei mõtle, ta pigem tuleb tagasi ja laseb kõik üle lugeda ja pagasi üle kontrollida, sest pagas ilma reisijata ei tohi lennata. Tekkis arvamus, et äkki neil on ka pagasit peal rohkem, kui on reisijaid," lisas ta.

Kepi sõnul on sellisel juhul tegemist turvariskiga, mida õhus olles efektiivselt kontrollida ei saa ja seetõttu tuli lennuk uuesti Tallinnas üle kontrollida.

Reisijad olid kogu kontrolli aja pardal ja peavad nüüd arvestama, et Istanbuli jõuavad nad paaritunnise hilinemisega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics