Turkish Airlinesi lennuk pöördus turvakontrolliks Tallinna tagasi ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

Täna Tallinnast õhku tõusnud Turkish Airlinesi reisilennuk, mis pidi lendama Istanbuli, pööras Lätis ringi ja pöördus turvakontrolliks Tallinna tagasi. Põhjuseks pagas, mis võis olla pardale antud ilma reisijateta.

Turkish Airlinesi lend TK1424 väljus Tallinna lennujaamast kell 12.27 ja pidi Istanbulis maanduma kell 15.30.

Tallinna lennujaama maapealse teeninduse juhatuse esimees Tiit Kepp ütles ERR-i uudisteportaalile, et lennuk on juba Tallinnas uuesti kontrollitud ja kõik on korras. Ta täpsustas, et mingit tehnilist probleemi ei olnud, aga avastati kõrvalekalle pardadokumentides.

Täpsemalt selgitades oli Kepi sõnul päriselt pardal olnud inimeste arv väiksem elektrooniliselt kaptenile esitatud inimeste arvust. Keegi siiski lennukist maha ei jäänud, Kepi hinnangul võis viga tulla valesti kuulmisest.

"Kapten võttis otsuse tulla uuesti maa peale ja lasta meil kui teenindusettevõttel üle kontrollida need andmed," ütles Kepp.

"Kapten kaks korda ei mõtle, ta pigem tuleb tagasi ja laseb kõik üle lugeda ja pagasi üle kontrollida, sest pagas ilma reisijata ei tohi lennata. Tekkis arvamus, et äkki neil on ka pagasit peal rohkem, kui on reisijaid," lisas ta.

Kepi sõnul on sellisel juhul tegemist turvariskiga, mida õhus olles efektiivselt kontrollida ei saa ja seetõttu tuli lennuk uuesti Tallinnas üle kontrollida.

Reisijad olid kogu kontrolli aja pardal ja peavad nüüd arvestama, et Istanbuli jõuavad nad paaritunnise hilinemisega.

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised