Poeriiulitelt haarati jaaninädalal enim arbuusi, õlut ja šašlõkki ({{commentsTotal}})

Tänavuste jaanipühade lemmiktoode oli arbuus. Autor: AP/Scanpix
{{1467030779000 | amCalendar}}

Tänavused jaanipühad olid kaupmeestele edukamad kui mullused, mil jahe ja vihmane ilm inimeste pühadeplaane kärpis. Kauplusekettide teatel olid tänavuse jaaninädala ostetuimateks kaupadeks arbuus, hele õlu ja seašašlõkk, mis kõik tegid mulluste pühadega võrreldes müügihüppe.

Rimi ja Säästumarketi kaupluseketi kinnitusel oli tänavune jaanimüük edukam kui aasta tagasi, ehkki lettidelt haarati ikka jaanipühadele iseloomulikku toidukraami. Enim läksid Rimis ja Säästumarketis kaubaks seakaelakarbonaad, arbuus, murel, lõhefilee ja alkohoolsed joogid, eeskätt õlu, siider ja viin. Lisaks karbonaadile haarati usinalt ka muid grilltooteid ning kampaaniahinnaga pakutavat toidukaupa.

Coop keti kaupluste jaanikäive ületas möödunud aasta jaanipühi 12%-ga. Ka Coopi kauplustest osteti enim arbuusi, mille müük kasvas möödunud aasta jaanipühadega võrreldes 17%. Grillimiseks sobivat sealiha osteti aga mullusest kolmandiku võrra enam. Möödunud aastaga võrreldes osteti tänavu enam alkoholivaba siidrit ja õlut, samuti vett ja karastusjooke. Oluliselt enam osteti ka juustu, rannamänguasju ning putukatõrjevahendeid.

Maxima poeketi kauplustest osteti jaaninädalal toitu mullusega võrreldavas koguses, kõikumisi oli vaid tootegrupiti. Nagu ka möödunud aastal, eelistasid ostjad enim arbuusi, kuigi selle müük ületas möödunudaastast jaanipäeva 12%. Populaarsuselt järgmised kaubad olid hele õlu ja värske kartul. Palju osteti ka grilltooteid, eeskätt sealiha, mida eelistati linnuliha ja kala ees. Šašlõkiks sobivat liha osteti Maximast tänavu ligi kolmandiku võrra enam kui mullu. Nii õlut kui mineraalvett osteti ligi kolmandiku enam kui muidu; alkoholivaba õlle müük kasvas kahekordseks.

Selveri poeketi müüginumbrid näitasid, et tänavu pidasid inimesed jaanipühi pikalt ja mõnuga. Enim osteti grillsütt ja tarvikuid, jooke ja salatimaterjali. Lisaks šašlõkile ja grillvorstidele kogusid populaarsust ka eelküpsetatud lihad ja kala.

Prisma oma jaaninädala müügikokkuvõtet ERR-ile ei saatnud.Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.