Poeriiulitelt haarati jaaninädalal enim arbuusi, õlut ja šašlõkki ({{commentsTotal}})

Tänavuste jaanipühade lemmiktoode oli arbuus.
Tänavuste jaanipühade lemmiktoode oli arbuus. Autor/allikas: AP/Scanpix
{{1467030779000 | amCalendar}}

Tänavused jaanipühad olid kaupmeestele edukamad kui mullused, mil jahe ja vihmane ilm inimeste pühadeplaane kärpis. Kauplusekettide teatel olid tänavuse jaaninädala ostetuimateks kaupadeks arbuus, hele õlu ja seašašlõkk, mis kõik tegid mulluste pühadega võrreldes müügihüppe.

Rimi ja Säästumarketi kaupluseketi kinnitusel oli tänavune jaanimüük edukam kui aasta tagasi, ehkki lettidelt haarati ikka jaanipühadele iseloomulikku toidukraami. Enim läksid Rimis ja Säästumarketis kaubaks seakaelakarbonaad, arbuus, murel, lõhefilee ja alkohoolsed joogid, eeskätt õlu, siider ja viin. Lisaks karbonaadile haarati usinalt ka muid grilltooteid ning kampaaniahinnaga pakutavat toidukaupa.

Coop keti kaupluste jaanikäive ületas möödunud aasta jaanipühi 12%-ga. Ka Coopi kauplustest osteti enim arbuusi, mille müük kasvas möödunud aasta jaanipühadega võrreldes 17%. Grillimiseks sobivat sealiha osteti aga mullusest kolmandiku võrra enam. Möödunud aastaga võrreldes osteti tänavu enam alkoholivaba siidrit ja õlut, samuti vett ja karastusjooke. Oluliselt enam osteti ka juustu, rannamänguasju ning putukatõrjevahendeid.

Maxima poeketi kauplustest osteti jaaninädalal toitu mullusega võrreldavas koguses, kõikumisi oli vaid tootegrupiti. Nagu ka möödunud aastal, eelistasid ostjad enim arbuusi, kuigi selle müük ületas möödunudaastast jaanipäeva 12%. Populaarsuselt järgmised kaubad olid hele õlu ja värske kartul. Palju osteti ka grilltooteid, eeskätt sealiha, mida eelistati linnuliha ja kala ees. Šašlõkiks sobivat liha osteti Maximast tänavu ligi kolmandiku võrra enam kui mullu. Nii õlut kui mineraalvett osteti ligi kolmandiku enam kui muidu; alkoholivaba õlle müük kasvas kahekordseks.

Selveri poeketi müüginumbrid näitasid, et tänavu pidasid inimesed jaanipühi pikalt ja mõnuga. Enim osteti grillsütt ja tarvikuid, jooke ja salatimaterjali. Lisaks šašlõkile ja grillvorstidele kogusid populaarsust ka eelküpsetatud lihad ja kala.

Prisma oma jaaninädala müügikokkuvõtet ERR-ile ei saatnud.Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema