Palling Brexitist: kellegi tagasiastumine olukorda ei lahenda ({{commentsTotal}})

Kalle Palling Autor: Postimees/Scanpix

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling (RE) ütles, et Brexit oli brittide umbusaldusavaldus oma peaministri vastu. Euroopa Liidu poole pealt kellegi tagasi astumine olukorda ei lahendaks.

"Ma arvan, et tegemist on referendumiga, mis toimus Ühendkuningriigis ja kus Ühendkuningriigi peaministri nägemus oli teistsugune, kui tema rahva oma. Seda võib pidada umbusalduse avalduseks just Ühendkuningriigi peaministri vastu. Usun, et briti valitsev erakond peab siin tegema oma järeldused ja võtma vastavad sammud. Kellegi tagasi astumine tänast olukorda siiski ei lahenda, parem on rahulikult ja tempokalt astuda edasi," ütles Palling ERR-i uudisteportaalile.

Euroopa Liidu püsimajäämisest rääkides ütles Palling, et liidu ühtsus ei tohiks olla poliitilise eliidi kujundada.

"Kuigi juhtivpoliitikutel on ELi teemade sõnumiseades tähtis ülesanne peab tajuma asjaolu, et liikmeid on 28 ja iga riigi hääl peab olema otsuste tegemisel võrdse kaaluga. Kuniks säilib hoiak, et on asutajad, suured ja teised liikmeriigid või hiljem liitujad ei ole EL-i tulevik helge," lausus Palling.

Tema hinnangul peaks hetkel EL suutma kiirelt konsolideeruda, asuda aktiivselt rakendama tänaseks võetud rändesurve, Venemaa tegevuse Ukrainas ja ka võlakriisi lahendamise meetmeid. "Peaksime suutma teineteise suhtes EL-is näidata üles rohkem solidaarsust, mida minu hinnangul ei ole võimaik peale suruda. Kindlasti saavutaks ka Juncker rohkem ja leiaks liikmesriikide mõistmist kui ta rohkem liikmesriikides kohal käiks oma poliitikaid tutvustamas. Seni on ta oma ametiaja jooksul jõudnud vähestesse riikidesse, kuigi olukorra tõsidust arvestades oleks olnud mida kohtadel seletada," rääkis Palling.

Pallingu sõnul usub ta, et lõhenemise hirm võib lõpuks Euroopat enam ühendada. "EL-i on aegade algusest legitimeerinud suutlikkus kriisidest välja tulla ja heaolu luua. Ma arvan, et võti peitubki ühises aktiivses ja solidaarses kriisilahenduses kõigepealt. Ja siis avalikemates EL-i teemade aruteludes," lõpetas Palling.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.