Parts: Suurbritanniat ei tohiks lahkumisega kiirustada ({{commentsTotal}})

Juhan Parts
Juhan Parts Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu liige Juhan Parts (IRL) ütles, et brittide vastu kättemaksuaktsioonile asunud Euroopa Liidu poliitikud ei käitu adekvaatselt ja lahkumiskõnelustega ei tohiks kiirustada.

"Ma eelistaksin kindlasti tõsist järelemõtlemise aega. Kõik need väljaütlemised, mida me oleme praegu kuulnud Euroopa Liidu juhtidelt ja mõnedelt liikmesriikide kõneisikutelt, mis kutsuvad üles kiirustamisele, ei ole adekvaatsed," ütles Parts ERR-i uudisteportaalile.

Partsi hinnangul on sellise järsu suhtumise taga tõenäoliselt soov heidutada teisi võimalikke järglasi sellistele referendumitele. "See on kontraproduktiivne. Ma pean seda täiesti ebaadekvaatseks," ütles ta.

"Isegi kui minnakse väljaastumisläbirääkimistesse reaalselt sisse, siis põhiküsimus on see, et milline võiks olla see konstruktsioon, kuidas Suurbritannia ja Euroopa Liit koos edasi toimetavad. Sellises kättemaksuretoorikas peegeldub mitte arusaamine, miks 17 miljonile Euroopa Liidu kodanikule ei meeldi Euroopa Liit (britid, kes hääletasid lahkumise poolt - toim.). Euroopa institutsioonid peaksid selle üle juurdlema, mitte asuma karistusaktsioonile," kommenteeris Parts.

"Tuleb võtta rohkem aega, et britid ise saaksid oma valitsussegaduse ületatud ja oma seisukoha referendumi tagajärjel kujundada," lisas ta.

Partsi sõnul oli ka Euroopa Liidu poolel palju põhjuseid, mille tõttu sai Brexit võimalikuks.

"Põhiprobleem taandub selle peale, et Euroopa Liit toodab selliseid ootusi, mida ta ei ole suuteline lahendama. Euroopa Liidu probleem on kindlasti see, et ta on nii sügavalt oma rööbastesse sisse sõitnud, et seal esile kutsuda muutusi on väga keeruline," lausus Parts.

Samuti on Partsi sõnul Euroopa Liidu suur probleem see, et ta ei täida ise kokkuleppeid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema