Parts: Suurbritanniat ei tohiks lahkumisega kiirustada ({{commentsTotal}})

Juhan Parts Autor: Postimees/Scanpix

Riigikogu liige Juhan Parts (IRL) ütles, et brittide vastu kättemaksuaktsioonile asunud Euroopa Liidu poliitikud ei käitu adekvaatselt ja lahkumiskõnelustega ei tohiks kiirustada.

"Ma eelistaksin kindlasti tõsist järelemõtlemise aega. Kõik need väljaütlemised, mida me oleme praegu kuulnud Euroopa Liidu juhtidelt ja mõnedelt liikmesriikide kõneisikutelt, mis kutsuvad üles kiirustamisele, ei ole adekvaatsed," ütles Parts ERR-i uudisteportaalile.

Partsi hinnangul on sellise järsu suhtumise taga tõenäoliselt soov heidutada teisi võimalikke järglasi sellistele referendumitele. "See on kontraproduktiivne. Ma pean seda täiesti ebaadekvaatseks," ütles ta.

"Isegi kui minnakse väljaastumisläbirääkimistesse reaalselt sisse, siis põhiküsimus on see, et milline võiks olla see konstruktsioon, kuidas Suurbritannia ja Euroopa Liit koos edasi toimetavad. Sellises kättemaksuretoorikas peegeldub mitte arusaamine, miks 17 miljonile Euroopa Liidu kodanikule ei meeldi Euroopa Liit (britid, kes hääletasid lahkumise poolt - toim.). Euroopa institutsioonid peaksid selle üle juurdlema, mitte asuma karistusaktsioonile," kommenteeris Parts.

"Tuleb võtta rohkem aega, et britid ise saaksid oma valitsussegaduse ületatud ja oma seisukoha referendumi tagajärjel kujundada," lisas ta.

Partsi sõnul oli ka Euroopa Liidu poolel palju põhjuseid, mille tõttu sai Brexit võimalikuks.

"Põhiprobleem taandub selle peale, et Euroopa Liit toodab selliseid ootusi, mida ta ei ole suuteline lahendama. Euroopa Liidu probleem on kindlasti see, et ta on nii sügavalt oma rööbastesse sisse sõitnud, et seal esile kutsuda muutusi on väga keeruline," lausus Parts.

Samuti on Partsi sõnul Euroopa Liidu suur probleem see, et ta ei täida ise kokkuleppeid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.