BBC ajakirjanik: kus on täiskasvanud? Kes juhib riiki? ({{commentsTotal}})

Leave-kampaaniat juhtinud toorid Gisela Stuart, Boris Johnson ja Michael Gove referendumijärgsel pressikonverentsil.
Leave-kampaaniat juhtinud toorid Gisela Stuart, Boris Johnson ja Michael Gove referendumijärgsel pressikonverentsil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

BBC majandustoimetaja Simon Jack ütles, et hetkel on paljudele inimestele arusaamatu, kes üleüldse riiki juhib, ning sellel on oma tagajärjed nii Suurbritannia kui ka rahvusvahelise majanduse jaoks.

"Meil on peaminister, kes on ametist lahkumas, meil on Tööpartei, kus käib sisevõitlus," rääkis Jack ja lisas, et samal ajal on Briti naela väärtus viimase 30 aasta kõige madalam.

Ajakirjanik rõhutas, et praegu küsivad ettevõtted ja turud järgmisi küsimusi: "Kus on täiskasvanud? Kes juhib?"

Jacki sõnul on see ka põhjuseks, miks nii keskpanga president Mark Carney ja rahandusminister George Osborne üritavad ettevõtjaid ja investoreid rahustada.

Ajakirjanik aga juhtis tähelepanu, et Osborne ei loobunud tänases sõnavõtus oma referendumi eel tehtud hoiatusest, et Brexit võib kaasa tuua maksukoormuse kasvu ja eelarvekärped, ning ka Carney eeldab, et kaks järgmist kvartalit mööduvad majanduslanguse tähe all.

Sarnasel seisukohal on ka leiboristist endine rahandusminister Alistair Darling, kes tunnistas, et ta on praegu rohkem mures, kui 2008. aastal alanud rahvusvahelise finantskriisi ajal.

"Meil ei ole valitsust, meil ei ole opositsiooni," nentis ta ja lisas, et praegune ebaselgus kujuneb riigi jaoks tõenäoliselt "väga, väga kahjulikuks".

Peaminister David Cameron teatas reedel pärast referendumi tulemuse selgumist, et astub hiljemalt oktoobris valitsusjuhi kohalt tagasi ning EL-ist lahkumise protsessi peab käivitama juba tema järeltulija. Kes aga võiks kerkida uueks peaministriks, pole praegu aga selge. Üheks võimalikuks kandidaadiks on Londoni endine linnapea ja Leave-kampaania juhtfiguur Boris Johnson, kuid samas on suur hulk konservatiive tema valitsusjuhiks saamisele ka veendunult vastu. Briti meedias on ka väidetud, et EL-ist lahkumist nõudnud poliitikutel polnud tegelikult mingit reaalset Brexiti-järgset plaani, sest väidetavalt ei uskunud nad ka ise, et referendumil nende pool võidukaks osutub.

Erakonna liidri valimiste eest vastutava komisjoni juht Graham Brady ütles täna, et Konservatiivse Partei järgmine juht peaks olema paigas 2. septembriks.

Downing Street on teatanud, et valitsus on moodustanud Suurbitannia EL-ist lahkumise korraldamiseks eraldi osakonna, mille eesmärgiks on informeerida peaministrit ning saavutada Londoni jaoks läbirääkimistel võimalikult hea lähtepositsioon. Lõplikke otsuseid osakond ei langeta ja need jäävad juba järgmise peaministri ülesandeks.

Samal ajal on suur osa leiboriste hakanud nõudma, et erakonna juht Jeremy Corbyn tagasi astuks. Corbynit on süüdistatud selles, et ta võttis EL-i jäämise kampaanias liiga tagasihoidlikke seisukohti ega suutnud leiboristide valijaid olulises küsimuses mobiliseerida.

Toimetaja: Laur ViirandMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema