Iiri ametnikel on töörohked päevad, Briti kodanikud pärivad topeltkodakondsuse kohta ({{commentsTotal}})

Briti pass.
Briti pass. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ajalehe The Guardian teatel on pärast Briti referendumi tulemust tõusnud märkimisväärselt nende Suurbritannia kodanike arv, kes taotlevad või kaaluvad mõne teise Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsust.

Guardianiga on hetkel võtnud ühendust juba 1500 topeltkodakondsusest huvitatud inimest. Tegemist on jätkuga eelmisel aastal ajalehe poolt tehtud üleskutsele, kus küsiti lugejate käest, kas nad on seoses võimaliku Brexitiga tundnud huvi topeltkodakondsuse või riigist ära kolimise vastu.

Kui alguses oli selliseid inimesi vähe, siis ainuüksi eelmise nädala reedel teatas oma kavatsusest 700 inimest.

Briti meedias on viimastel päevadel kirjutatud ka sellest, et koheselt pärast rahvahääletuse tulemuse teatavaks tegemist muutus Google'is väga populaarseks otsing: "Iiri Vabariigi passi saamine" ning sellise sisuga pöördumiste märkimisväärset kasvu on kinnitanud ka Iiri välisministeerium. Sarnaseid teateid kodakondsuse kohta uurivatest Briti kodanikest on saabunud ka teistest EL-i liikmesriikidest.

Iiri Vabariigi kodakondsusele on õigus inimesel, kelle vanem või vanavanem on olnud Iiri kodanik. Suurbritannias elab selliseid inimesi hinnanguliselt vähemalt 5 miljonit, iiri juurtega inimesi on veelgi rohkem. Väidetavalt on Iiri Vabariigi ametnikel juba raskusi kõikidele infopäringutele vastamisega.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics