Iiri ametnikel on töörohked päevad, Briti kodanikud pärivad topeltkodakondsuse kohta ({{commentsTotal}})

Briti pass. Autor: Reuters/Scanpix

Ajalehe The Guardian teatel on pärast Briti referendumi tulemust tõusnud märkimisväärselt nende Suurbritannia kodanike arv, kes taotlevad või kaaluvad mõne teise Euroopa Liidu liikmesriigi kodakondsust.

Guardianiga on hetkel võtnud ühendust juba 1500 topeltkodakondsusest huvitatud inimest. Tegemist on jätkuga eelmisel aastal ajalehe poolt tehtud üleskutsele, kus küsiti lugejate käest, kas nad on seoses võimaliku Brexitiga tundnud huvi topeltkodakondsuse või riigist ära kolimise vastu.

Kui alguses oli selliseid inimesi vähe, siis ainuüksi eelmise nädala reedel teatas oma kavatsusest 700 inimest.

Briti meedias on viimastel päevadel kirjutatud ka sellest, et koheselt pärast rahvahääletuse tulemuse teatavaks tegemist muutus Google'is väga populaarseks otsing: "Iiri Vabariigi passi saamine" ning sellise sisuga pöördumiste märkimisväärset kasvu on kinnitanud ka Iiri välisministeerium. Sarnaseid teateid kodakondsuse kohta uurivatest Briti kodanikest on saabunud ka teistest EL-i liikmesriikidest.

Iiri Vabariigi kodakondsusele on õigus inimesel, kelle vanem või vanavanem on olnud Iiri kodanik. Suurbritannias elab selliseid inimesi hinnanguliselt vähemalt 5 miljonit, iiri juurtega inimesi on veelgi rohkem. Väidetavalt on Iiri Vabariigi ametnikel juba raskusi kõikidele infopäringutele vastamisega.

Toimetaja: Laur ViirandLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.