EL-i valitsusjuhid ja riigipead arutavad Brexiti järgset olukorda ({{commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas Autor: Valitsuse pressibüroo

Täna ja homme toimub Brüsselis Euroopa Liidu Ülemkogu, kus Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead arutavad Ühendkuningriigi referendumi järgset olukorda.

Ülemkogul käsitletakse ka rändeküsimust, keskendudes eelkõige rände välisaspektidele, sealhulgas olukorrale Vahemere keskosas ning koostööle kolmandate lähte- ja transiitriikidega.

Lisaks teevad EL-i juhid kokkuvõtte 18. märtsi EL-i ja Türgi avalduse rakendamisest ja Lääne-Balkani rändetee sulgemisest.

EL-i juhid kutsuvad üles ühtse turu süvendamisele ning pööravad erilist tähelepanu digitaalarengule, kinnitavad ka 2016. aasta Euroopa poolaasta riigipõhised soovitused ja hindavad Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi esimesi tulemusi.

Samuti arutab Euroopa Ülemkogu EL-i ja NATO koostööd 8.–9. juulil Varssavis toimuva NATO tippkohtumise eel.

Ülemkogul osaleb ka peaminister Taavi Rõivas.

Toimetaja: Marek KuulLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.