Skulptor Tauno Kangro soovib Haapsallu Valge Daami kuju teha ({{commentsTotal}})

Valge Daam Autor: Lääne Elu

Skulptor Tauno Kangro tahab Haapsallu paigaldada Valge Daami skulptuuri, mis läheks maksma 150 000 eurot.

Kangro tutvustas oma skulptuuri eskiisi ja pronksist mudelit eelmisel nädalal linnavalitsuses ning praegu on mudel linnapea Urmas Suklese laual, kirjutab Lääne Elu.

"Vanas gooti stiilis raam, mis oleks justkui käsitsi raiutud, kust Valge Daam läbi libiseb. Minu arust on see kaunis idee, õhuline pronkspits ja dolomiidist raam," selgitas Kangro.

Kangro idee järgi võiks pronksist Valge Daam olla kolme meetri kõrgune ja paikneda Karja tänaval Kodanike torni juures.

Koos dolomiidist aknaraamiga läheks kolme meetri kõrgune pronksist Valge Daam maksma üle 150 000 euro, kuid seda raha linnal pole ning linnapea Suklese sõnul on linnal väga palju muid kohti, kuhu raha on vaja.

Itaalia veinipäevade ajal oli Kangro Haapsalus ja küsis Sukleselt, kas ta võib oma kätetööd ja ideed linnavalitsusele tutvustama tulla ning nädal tagasi see toimuski ja mini-Valge Daam jäi linnavalitsusse vastutavale hoiule, kuni otsustatakse, mis Kangro näputööga edasi teha.

Suklese hinnangul võiks skulptuuri võimalikul püstitamisel rahastada seda eraisikute annetustest.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.