Vormsi volikogulased esitasid vallavanema vastu umbusaldusavalduse ({{commentsTotal}})

Autor: Madis Laur

Vormsi vallavolikogu liikmed Urmas Pau, Ove Koska ja Andres Koch andsid esmaspäevasel vallavolikogu istungil sisse umbusaldusavalduse vallavanemale Tanel Viksile.

Valimisliitu Ka Talvel Vormsil kuuluvad umbusaldajad heidavad Viksile ette valla hankekorra korduvat tahtlikku rikkumist, kui on teenuseid tellitud võrdlevaid hinnapakkumusi võtmata, samuti hankekomisjoni võimetust tööd teha, kirjutab Lääne Elu.

Samuti pole umbusalduse sisseandjad rahul Vormsi kaupluse rendihanke ja Borrby karjääri munitsipaliseerimisprotsessi läbiviimisega ning nimetavad Hullo veevärgi ehituseks peetud läbirääkimisi Haapsalu Veevärgiga pealiskaudseks ja ebapädevaks.

Lisaks heidetakse vallavanemale ette personalipoliitikat, kuna pärast sotsiaaltöötaja lahkumist pole suudetud asemele leida erialase kõrgharidusega spetsialisti ning väidetavaid segadusi Vormsi kultuuriühingu juhtimises ja rahaasjades ning pole rahul sellega, et vallale kuuluval maal korraldab juba aastaid telkimist Viksile kuuluv ettevõte.

Vormsi vallavanem Tanel Viks ei pea umbusaldust põhjendatuks. "Kui aus olla, olen selle üle uhke, sest vaadates seda pläma, mis on kokku kirjutatud, näitab see, et olen teinud õigeid asju ja liikunud õiges suunas," kinnitas Viks.

Vormsi vallavolikogu koguneb umbusaldusavaldust arutama 25. juulil.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.