Vormsi volikogulased esitasid vallavanema vastu umbusaldusavalduse ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Madis Laur

Vormsi vallavolikogu liikmed Urmas Pau, Ove Koska ja Andres Koch andsid esmaspäevasel vallavolikogu istungil sisse umbusaldusavalduse vallavanemale Tanel Viksile.

Valimisliitu Ka Talvel Vormsil kuuluvad umbusaldajad heidavad Viksile ette valla hankekorra korduvat tahtlikku rikkumist, kui on teenuseid tellitud võrdlevaid hinnapakkumusi võtmata, samuti hankekomisjoni võimetust tööd teha, kirjutab Lääne Elu.

Samuti pole umbusalduse sisseandjad rahul Vormsi kaupluse rendihanke ja Borrby karjääri munitsipaliseerimisprotsessi läbiviimisega ning nimetavad Hullo veevärgi ehituseks peetud läbirääkimisi Haapsalu Veevärgiga pealiskaudseks ja ebapädevaks.

Lisaks heidetakse vallavanemale ette personalipoliitikat, kuna pärast sotsiaaltöötaja lahkumist pole suudetud asemele leida erialase kõrgharidusega spetsialisti ning väidetavaid segadusi Vormsi kultuuriühingu juhtimises ja rahaasjades ning pole rahul sellega, et vallale kuuluval maal korraldab juba aastaid telkimist Viksile kuuluv ettevõte.

Vormsi vallavanem Tanel Viks ei pea umbusaldust põhjendatuks. "Kui aus olla, olen selle üle uhke, sest vaadates seda pläma, mis on kokku kirjutatud, näitab see, et olen teinud õigeid asju ja liikunud õiges suunas," kinnitas Viks.

Vormsi vallavolikogu koguneb umbusaldusavaldust arutama 25. juulil.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema