Põlissoomlaste noortekogu on kogunud juba 17 000 allkirja EL-referendumi korraldamiseks ({{commentsTotal}})

Soome parlament (Eduskunta)
Soome parlament (Eduskunta) Autor/allikas: Mikko Stig/Lehtukiva/AFP/Scanpix

Põlissoomlaste erakonna noortekogu poolt ellu kutsutud kampaania, millega soovitakse referendumi korraldamist Euroopa Liidu liikmesuse küsimuses, on saanud juba rohkem kui 17 000 inimese allkirja.

Ainuüksi eilse päeva jooksul lisandus 5000 uut allkirja, vahendas Yle.

Põlissoomlaste noortekogu esimees Sebastian Tynkkynen alustas kampaaniat eelmisel nädalal. Tynkkyneni näol on tegu värvika poliitikuga, kes on varem ka oma erakonna juthidega teravasse vastuollu sattunud, näiteks äärmuslikuks peetud sotsiaalmeedia postituste pärast.

Selleks, et teemat hakkaks arutama Soome parlament, tuleb saada kokku 50 000 allkirja.

Sarnane kampaania kukkus aastal 2013 läbi, sest siis suudeti koguda vaid natuke rohkem kui 30 000 toetajat.

Keskerakondlasest peaminister Juha Sipilä ütles eile, et tema juhitud valitsus, kuhu kuuluvad ka Põlissoomlaste partei ministrid, ei kavatse EL-i teemalist rahvahääletust parlamendi ette viia.

Põlissoomlaste juhid lähtuvad valitsusprogrammist

Põlissoomlaste erakonna juhid on samuti lähtunud valitsuse ühisest seisukohast, et sellise referendumi järele Soomes vajadust pole, kuigi erakonna valimisprogrammist on peetud lahkumist Euroopa Liidust võimalikuks. Seega praegu jätkatakse valitsusleppest lähtudes.

Eile kogunes Brexiti teemat arutama ka Soome parlament, kus Põlissoomlaste fraktsiooni juht Sampo Terho ütles Yle uudistele, et järgmistel parlamendivalimistel võib teema siiski taas esile kerkida.

"Suurbritannias andis David Cameron valimislubaduse korraldada referendum ja ta võitis valimised ehk referendum pälvis rahva toetuse. Soome peaks sarnaselt tegutsema ehk valimiste kaudu saaksime teada, kas referendumi korraldamine saab rahva toetuse või mitte," selgitas ta, kuid ei öelnud, kas Põlissoomlased võiksid tulevikus sellise valimislubadusega välja tulla.

Kriitikute, näiteks sotsiaaldemokraadist rahvasaadiku Tytti Tuppurainen arvates on selline spekuleerimine aga vastutustundetu.

"Peaminister on selgesõnaliselt välistanud rahvahääletuse ja kõik jutud selle kohta, justkui oleks referendum tulekul ka Soomes, destabiliseerivad meie tulevikku ning on vastutustundetud," rõhutas ta.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics