Põlissoomlaste noortekogu on kogunud juba 17 000 allkirja EL-referendumi korraldamiseks ({{commentsTotal}})

Soome parlament (Eduskunta) Autor: Mikko Stig/Lehtukiva/AFP/Scanpix

Põlissoomlaste erakonna noortekogu poolt ellu kutsutud kampaania, millega soovitakse referendumi korraldamist Euroopa Liidu liikmesuse küsimuses, on saanud juba rohkem kui 17 000 inimese allkirja.

Ainuüksi eilse päeva jooksul lisandus 5000 uut allkirja, vahendas Yle.

Põlissoomlaste noortekogu esimees Sebastian Tynkkynen alustas kampaaniat eelmisel nädalal. Tynkkyneni näol on tegu värvika poliitikuga, kes on varem ka oma erakonna juthidega teravasse vastuollu sattunud, näiteks äärmuslikuks peetud sotsiaalmeedia postituste pärast.

Selleks, et teemat hakkaks arutama Soome parlament, tuleb saada kokku 50 000 allkirja.

Sarnane kampaania kukkus aastal 2013 läbi, sest siis suudeti koguda vaid natuke rohkem kui 30 000 toetajat.

Keskerakondlasest peaminister Juha Sipilä ütles eile, et tema juhitud valitsus, kuhu kuuluvad ka Põlissoomlaste partei ministrid, ei kavatse EL-i teemalist rahvahääletust parlamendi ette viia.

Põlissoomlaste juhid lähtuvad valitsusprogrammist

Põlissoomlaste erakonna juhid on samuti lähtunud valitsuse ühisest seisukohast, et sellise referendumi järele Soomes vajadust pole, kuigi erakonna valimisprogrammist on peetud lahkumist Euroopa Liidust võimalikuks. Seega praegu jätkatakse valitsusleppest lähtudes.

Eile kogunes Brexiti teemat arutama ka Soome parlament, kus Põlissoomlaste fraktsiooni juht Sampo Terho ütles Yle uudistele, et järgmistel parlamendivalimistel võib teema siiski taas esile kerkida.

"Suurbritannias andis David Cameron valimislubaduse korraldada referendum ja ta võitis valimised ehk referendum pälvis rahva toetuse. Soome peaks sarnaselt tegutsema ehk valimiste kaudu saaksime teada, kas referendumi korraldamine saab rahva toetuse või mitte," selgitas ta, kuid ei öelnud, kas Põlissoomlased võiksid tulevikus sellise valimislubadusega välja tulla.

Kriitikute, näiteks sotsiaaldemokraadist rahvasaadiku Tytti Tuppurainen arvates on selline spekuleerimine aga vastutustundetu.

"Peaminister on selgesõnaliselt välistanud rahvahääletuse ja kõik jutud selle kohta, justkui oleks referendum tulekul ka Soomes, destabiliseerivad meie tulevikku ning on vastutustundetud," rõhutas ta.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.