Briti kuninganna Põhja-Iirimaal: vähemalt olen ma veel elus ({{commentsTotal}})

Sinn Feini poliitik Martin McGuinness ja kuninganna Elizabeth II
Sinn Feini poliitik Martin McGuinness ja kuninganna Elizabeth II Autor/allikas: AFP/Scanpix

Briti kuninganna Elizabeth II on praegu visiidil Põhja-Iirimaal, kus kommenteeris viimase aja murrangulisi sündmusi tõdemusega, et "tema on endiselt elus".

Teema tuli jutuks eile, kui ta kohtus Põhja-Iirimaa tähtsuselt teise ministri Martin McGuinnessiga, kes monarhilt viimase aja meeleolu kohta päris, vahendas Yle.

"Vähemalt olen ma elus. Mul on olnud päris kiire. üsna palju asju on juhtunud," naljatles 90-aastane kuninganna televisioonis üle kantud kohtumise ajal.

Elizabeth ei ole referendumi tulemust avalikult kommenteerinud, sest päevapoliitika teemal kuningakoda üldjuhul avaldusi ei tee. McGuinness keeldus hiljem kommenteerimast, kas ta kuningannaga vesteldes ka rahvahääletuse küsimust puudutas.

Põhja-Iirimaal soovis valijate enamus Suurbritannia jäämist Euroopa Liitu.

Samas on piirkonna juhtivad erakonnad nimetatud küsimuses eriarvamusel. Põhja-Iirimaa esimese ministri juhitud unionistid (DUP) toetasid üldiselt Brexitit, iiri rahvuslased (sealhulgas ka McGuinnessi Sinn Fein) ja mõõdukad unionistid aga EL-is püsimist.

Pärast referendumi tulemuste selgumist ütlesid McGuinness ja teised Sinn Feini poliitikud, et sellises olukorras on vaja korraldada ka referendum kogu Iirimaa ühendamise küsimuses ehk teemal, kas Põhja-Iirimaa peaks ühinema Iiri Vabariigiga.

IRA-taustaga Guinness ja kuninganna Elizabeth II on kohtunud mitu korda, kuid nende esimest kohtumist 2002. aastal peetakse ajalooliseks sündmuseks Põhja-Iirimaa ajaloos.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema