Eesti Gaasi juhatuse liikmeks sai Margus Kaasik ({{commentsTotal}})

Margus Kaasik Autor: Postimees/Scanpix

Esmaspäeval toimunud AS-i Eesti Gaas nõukogu istungil otsustati ettevõtte juhatust suurendada seniselt kolmelt liikmelt neljale, juhatuse uueks liikmeks valiti Eesti Energia endine finantsdirektor ja juhatuse liige Margus Kaasik.

"Eesti Gaasi ostmisel lubasime ettevõtte juhatuse koosseisu laiendada – aprillis alustas tegevjuhina tööd Ants Noot, nüüd finantsdirektorina Margus Kaasik, neid mõlemat iseloomustab pikaajaline juhtimiskogemus ja pühendumine," märkis AS-i Infortar juhatuse liige ja AS-i Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

Kaasik on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorralduses teadusmagistri kraadi. Aastatel 1999-2014 töötas Kaasik Eesti Energias, viimased üheksa aastat ettevõtte finantsdirektori ja juhatuse liikmena. Varasemalt on Kaasik töötanud ehitusettevõttes AS FKSM finantsjuhina.

Lisaks Noodale ja Kaasikule kuuluvad Eesti Gaasi juhatusse Raul Kotov ja Sergey Zagrebaylov, kes koordineerivad vastavalt müügitegevust ja infrastruktuuri.

Laienemine jätkub

OÜ-s Trilini Energy sõlmis käesoleva aasta 23. veebruaril Fortum Heat and Gas OY-ga lepingu AS-is Eesti Gaas 51 protsendi suuruse aktsiapaki ostuks. 12. mail allkirjastasid Trilini Ernegy ja Gazprom lepingu AS Eesti Gaas 37 protsendi aktsiate omandamiseks.

"Praegu räägime läbi Itera Latvijaga, kellele kuulub kümme protsenti Eesti Gaasi aktsiatest ning seejärel väikeaktsionäridega eesmärgiga saavutada ettevõttes 100 protsendiline osalus," sõnas Hanschmidt.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat. AS Eesti Gaas müüs 2015. aastal maagaasi 386 miljonit kuupmeetrit ja elektrit 9,7 gigavatt-tundi. Ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.