Saadik: Suurbritannia tagab NATO liikmena Läti julgeoleku ({{commentsTotal}})

Briti sõdurid 2015. aastal Lätis õppusel. Autor: Reuters/Scanpix

Suurbritannia täidab NATO liikmena oma kohustuse tagada Läti ja piirkonna julgeolek, kinnitas teisipäeval seimi Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil Suurbritannia saadik Tim Colley.

Isegi pärast rahvahääletust Suurbritannia Euroopa Liidust (EL) lahkumise üle jääb see endiselt alliansi ustavaks liikmeks, rõhutas saadik.

Ta kinnitas, et Suurbritannia täidab NATO liikmena oma lubadust tagada Läti ja piirkonna julgeolek. Seda kavatsetakse veel kord kinnitada NATO Varssavi tippkohtumisel.

Briti valitsus andis selgelt mõista, et austab rahva tahteavaldust ja toimib edasi, lähtudes kodanike otsusest, kuid peaminister David Cameron esitas tagasiastumisavalduse ja Suurbritannia EL-ist lahkumise protsessi ei kavatseta alustada enne uue valitsuse ametisse asumist.

Suurbritannia referendumil hääletas EL-ist lahkumise poolt 51,9 protsenti osalenutest ja 48,1 protsenti soovis edasi EL-i jääda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS



Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.