Saadik: Suurbritannia tagab NATO liikmena Läti julgeoleku ({{commentsTotal}})

Briti sõdurid 2015. aastal Lätis õppusel.
Briti sõdurid 2015. aastal Lätis õppusel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia täidab NATO liikmena oma kohustuse tagada Läti ja piirkonna julgeolek, kinnitas teisipäeval seimi Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil Suurbritannia saadik Tim Colley.

Isegi pärast rahvahääletust Suurbritannia Euroopa Liidust (EL) lahkumise üle jääb see endiselt alliansi ustavaks liikmeks, rõhutas saadik.

Ta kinnitas, et Suurbritannia täidab NATO liikmena oma lubadust tagada Läti ja piirkonna julgeolek. Seda kavatsetakse veel kord kinnitada NATO Varssavi tippkohtumisel.

Briti valitsus andis selgelt mõista, et austab rahva tahteavaldust ja toimib edasi, lähtudes kodanike otsusest, kuid peaminister David Cameron esitas tagasiastumisavalduse ja Suurbritannia EL-ist lahkumise protsessi ei kavatseta alustada enne uue valitsuse ametisse asumist.

Suurbritannia referendumil hääletas EL-ist lahkumise poolt 51,9 protsenti osalenutest ja 48,1 protsenti soovis edasi EL-i jääda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema