Narõškin soovib endiselt, et Soome valitsus möödunud suve juhtumi eest vabandust paluks ({{commentsTotal}})

Narõškin Soome rahvasaadikutega kohtumas. Autor: duma.gov.ru

Moskvas käis äsja visiidil kõrgetasemeline Soome rahvasaadikute delegatsioon, kellele riigiduuma esimees Sergei Narõškin andis mõista, et ootab Soome valitsuselt endiselt vabandamist seoses sellega, et teda eelmisel suvel EL-i sanktsioonidele viidates Helsingisse ei lastud.

Soome ei lubanud eelmise aasta juulis riiki OSCE üritusele suunduvaid Vene delegatsiooni liikmeid, kelle suhtes on Euroopa Liit kehtestanud Ukraina kriisiga seoses sanktsioonid ja reisikeelu. Kõige tähtsam poliitik esialgses delegatsioonis oli riigiduuma esimees Narõškin. Helsingi põhjendas otsust Euroopa Liidu ühise positsiooniga.

Moskvas tekitas otsus pahameelt ning selle tõttu otsustati ametlikku delegatsiooni Helsingisse mitte saata. Kutsuti välja ka Soome suursaadik ning tehti mitmeid teravaid avaldusi. Mitmed analüütikud on arvanud, et Venemaa määras delegatsiooni hulka tahtlikult suure hulga reisikeelu all olevaid isikuid, et sellisel viisil Euroopa ühist poliitikat proovile panna.

Äsja Moskvas käinud delegatsiooni kuulusid parlamendi väliskomisjoni esimees Antti Kaikkonen (Keskerakond), väliskomisjoni liige ja OSCE parlamentaare assamblee esimees Ilkka Kanerva (Koonderakond) ning Venemaa sõprusrühma esimees Eero Heinäluoma (SDE). Kaikkonen tunnistas, et Narõškin eelmise suve sündmustest rääkis ning Soome poliitik tunnistas, et juhtumist on õppust võetud. Juulis Gruusias toimuvast OSCE kohtumisest kavatseb Venemaa delegatsioon igatahes osa võtta, vahendasid Yle ja Helsingin Sanomat.

Narõškin: aasta jooksul pole ma vabandust kuulnud

Uudisteagentuuri RIA Novosti kohaselt aga teatas Narõškin Soome rahvasaadikutele, et soovib Soome valitsuselt vabandamist ning et rahvasaadikud võiksid selle sõnumi Helsingisse edastada.

"Siis, aasta tagasi, tegi Soome valitsus minu suhtes lõpliku otsuse. Aasta jooksul pole ma Soome valitsuselt vabandust kuulnud. Palusin Soome parlamendi rahvasaadikuid, et nad ütleksid oma täitevvõimu toestavatele kolleegidele edasi, et ma ootan vabandust," selgitas Narõškin.

Ilkka Kanerva lükkas seejärel tagasi Soome meedias levima hakanud teated, justkui oleks Narõškin Moskvas Soome rahvasaadikuid kuidagi alandanud või neile "õppetunde" jaganud. Kanerva samas tunnistas, et kohtumise alguses oli Narõškin küll öelnud, et ootab Soome valitsuselt vabandamist. Kanerva sõnul olevat aga olnud tegu vaid palvega sõnum Helsingisse edastada.

Kanerva meenutas ka, et oli Narõškinile taas kord seletanud, et sissepääsupiirang lähtus üldistest EL-i sanktsioonidest.

Niinistö sõnul on teema lõpetatud

Soome president teatas omakorda kommentaariks, et ei soovi eelmise suve vaidluse teemal arutelu jätkata ning peab juhtumit lõpetatuks.

"Ma juba rääkisin selle asja põhjalikult läbi eelmisel suvel president Putiniga," vastas Niinistö küsimusele, kas Soomel on kavas Narõškinilt vabandust paluda.

Venemaa riigipea saabub Soome käesoleva nädala reedel ning Niinistö võtab kolleegi vastu Naantalis asuvas suveresidentsis.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised