Narõškin soovib endiselt, et Soome valitsus möödunud suve juhtumi eest vabandust paluks ({{commentsTotal}})

Narõškin Soome rahvasaadikutega kohtumas.
Narõškin Soome rahvasaadikutega kohtumas. Autor/allikas: duma.gov.ru

Moskvas käis äsja visiidil kõrgetasemeline Soome rahvasaadikute delegatsioon, kellele riigiduuma esimees Sergei Narõškin andis mõista, et ootab Soome valitsuselt endiselt vabandamist seoses sellega, et teda eelmisel suvel EL-i sanktsioonidele viidates Helsingisse ei lastud.

Soome ei lubanud eelmise aasta juulis riiki OSCE üritusele suunduvaid Vene delegatsiooni liikmeid, kelle suhtes on Euroopa Liit kehtestanud Ukraina kriisiga seoses sanktsioonid ja reisikeelu. Kõige tähtsam poliitik esialgses delegatsioonis oli riigiduuma esimees Narõškin. Helsingi põhjendas otsust Euroopa Liidu ühise positsiooniga.

Moskvas tekitas otsus pahameelt ning selle tõttu otsustati ametlikku delegatsiooni Helsingisse mitte saata. Kutsuti välja ka Soome suursaadik ning tehti mitmeid teravaid avaldusi. Mitmed analüütikud on arvanud, et Venemaa määras delegatsiooni hulka tahtlikult suure hulga reisikeelu all olevaid isikuid, et sellisel viisil Euroopa ühist poliitikat proovile panna.

Äsja Moskvas käinud delegatsiooni kuulusid parlamendi väliskomisjoni esimees Antti Kaikkonen (Keskerakond), väliskomisjoni liige ja OSCE parlamentaare assamblee esimees Ilkka Kanerva (Koonderakond) ning Venemaa sõprusrühma esimees Eero Heinäluoma (SDE). Kaikkonen tunnistas, et Narõškin eelmise suve sündmustest rääkis ning Soome poliitik tunnistas, et juhtumist on õppust võetud. Juulis Gruusias toimuvast OSCE kohtumisest kavatseb Venemaa delegatsioon igatahes osa võtta, vahendasid Yle ja Helsingin Sanomat.

Narõškin: aasta jooksul pole ma vabandust kuulnud

Uudisteagentuuri RIA Novosti kohaselt aga teatas Narõškin Soome rahvasaadikutele, et soovib Soome valitsuselt vabandamist ning et rahvasaadikud võiksid selle sõnumi Helsingisse edastada.

"Siis, aasta tagasi, tegi Soome valitsus minu suhtes lõpliku otsuse. Aasta jooksul pole ma Soome valitsuselt vabandust kuulnud. Palusin Soome parlamendi rahvasaadikuid, et nad ütleksid oma täitevvõimu toestavatele kolleegidele edasi, et ma ootan vabandust," selgitas Narõškin.

Ilkka Kanerva lükkas seejärel tagasi Soome meedias levima hakanud teated, justkui oleks Narõškin Moskvas Soome rahvasaadikuid kuidagi alandanud või neile "õppetunde" jaganud. Kanerva samas tunnistas, et kohtumise alguses oli Narõškin küll öelnud, et ootab Soome valitsuselt vabandamist. Kanerva sõnul olevat aga olnud tegu vaid palvega sõnum Helsingisse edastada.

Kanerva meenutas ka, et oli Narõškinile taas kord seletanud, et sissepääsupiirang lähtus üldistest EL-i sanktsioonidest.

Niinistö sõnul on teema lõpetatud

Soome president teatas omakorda kommentaariks, et ei soovi eelmise suve vaidluse teemal arutelu jätkata ning peab juhtumit lõpetatuks.

"Ma juba rääkisin selle asja põhjalikult läbi eelmisel suvel president Putiniga," vastas Niinistö küsimusele, kas Soomel on kavas Narõškinilt vabandust paluda.

Venemaa riigipea saabub Soome käesoleva nädala reedel ning Niinistö võtab kolleegi vastu Naantalis asuvas suveresidentsis.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema