Branson: Virgin Group kaotas Briti referendumi tõttu kolmandiku oma väärtusest ({{commentsTotal}})

Miljardär Richard Branson. Autor: Reuters/Scanpix

Miljardär Richard Branson teatas, et tema rajatud Virgin Group on kaotanud pärast Briti referendumi tulemuse selgumist kolmandiku oma senisest väärtusest. Samuti on ta juhtinud tähelepanu sellele, et viimaste päevade ülemaailmses börsikaoses on kaduma läinud rohkem raha, kui Suurbritannia on viimase 15 aasta jooksul Euroopa Liidule ühendusse kuulumise eest maksnud.

Branson tunnistas ka, et Virgin Group pidi pärast referendumit loobuma ühest suurest lepingust, mis oleks loonud Suurbritanniasse juurde 3000 uut töökohta. Londonis asuva peakorteriga ettevõtlusgurpp tegeleb nii finantsteenuste, investeeringute, kommunikatsiooni, reisiteenuste kui ka meelelahutusega, vahendasid Yle ja Reuters.

"Me pole teistest sugugi halvemad, kuid kardan, et oleme kaotanud kolmandiku oma väärtusest," ütles miljardär telesaates "Good Morning Britain".

Bransoni hinnangul on Ühendkuningriik kaldumas majanduslangusse ning tema arvates tuleks korraldada uus referendum, sest alles nüüd on inimesed hakanud märkama, millised tagajärjed Euroopa Liidust lahkumisel Briti majanduse jaoks tegelikult on.

"Me oleme teel katastroofi poole. Ma ei usu, et rahvas sai päris hästi aru, millise segaduse nende hääl võib tekitada," nentis ta.

Suurettevõtja on seisukohal, et britid ei saanud ka Brexiti-pooldajatelt adekvaatset informatsiooni, kuid nüüd hakatakse üha enam aru saama, et EL-i jäämist toetanud jõudude hoiatuste näol polnud tegu liialdustega.

Ajalehele Guardian rääkis Branson ka seda, et näiteks tema hiinlastest äripartnerid on asunud pärast referendumit oma investeeringuid riigist välja viima.

Oma blogis tehtud avalduses tuletas Branson värvikalt meelde, kuidas Leave-kampaania liidrid kutsusid valijaid üles mitte kuulama "eksperte" ja "hirmutajaid" ning et majandusega saab olema kõik igati korras. "Ometi - esimesel tulemusele järgnenud kauplemispäeval kadus maailma finantsturgudelt 2 triljonit USA dollarit. Briti turgudel kaotati rohkem raha, kui riik on viimase 15 aasta jooksul Euroopa Liidule maksnud (millest suurem tuli toetustena tagasi nagunii)," kirjutas miljardär.

Branson on Londonis sündinud inglane, kuid Briti referendumil ta hääletada ei saanud, sest tema kodupaigaks on Briti Neitsisaared.

Toimetaja: Laur ViirandMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.