Branson: Virgin Group kaotas Briti referendumi tõttu kolmandiku oma väärtusest ({{commentsTotal}})

Miljardär Richard Branson.
Miljardär Richard Branson. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Miljardär Richard Branson teatas, et tema rajatud Virgin Group on kaotanud pärast Briti referendumi tulemuse selgumist kolmandiku oma senisest väärtusest. Samuti on ta juhtinud tähelepanu sellele, et viimaste päevade ülemaailmses börsikaoses on kaduma läinud rohkem raha, kui Suurbritannia on viimase 15 aasta jooksul Euroopa Liidule ühendusse kuulumise eest maksnud.

Branson tunnistas ka, et Virgin Group pidi pärast referendumit loobuma ühest suurest lepingust, mis oleks loonud Suurbritanniasse juurde 3000 uut töökohta. Londonis asuva peakorteriga ettevõtlusgurpp tegeleb nii finantsteenuste, investeeringute, kommunikatsiooni, reisiteenuste kui ka meelelahutusega, vahendasid Yle ja Reuters.

"Me pole teistest sugugi halvemad, kuid kardan, et oleme kaotanud kolmandiku oma väärtusest," ütles miljardär telesaates "Good Morning Britain".

Bransoni hinnangul on Ühendkuningriik kaldumas majanduslangusse ning tema arvates tuleks korraldada uus referendum, sest alles nüüd on inimesed hakanud märkama, millised tagajärjed Euroopa Liidust lahkumisel Briti majanduse jaoks tegelikult on.

"Me oleme teel katastroofi poole. Ma ei usu, et rahvas sai päris hästi aru, millise segaduse nende hääl võib tekitada," nentis ta.

Suurettevõtja on seisukohal, et britid ei saanud ka Brexiti-pooldajatelt adekvaatset informatsiooni, kuid nüüd hakatakse üha enam aru saama, et EL-i jäämist toetanud jõudude hoiatuste näol polnud tegu liialdustega.

Ajalehele Guardian rääkis Branson ka seda, et näiteks tema hiinlastest äripartnerid on asunud pärast referendumit oma investeeringuid riigist välja viima.

Oma blogis tehtud avalduses tuletas Branson värvikalt meelde, kuidas Leave-kampaania liidrid kutsusid valijaid üles mitte kuulama "eksperte" ja "hirmutajaid" ning et majandusega saab olema kõik igati korras. "Ometi - esimesel tulemusele järgnenud kauplemispäeval kadus maailma finantsturgudelt 2 triljonit USA dollarit. Briti turgudel kaotati rohkem raha, kui riik on viimase 15 aasta jooksul Euroopa Liidule maksnud (millest suurem tuli toetustena tagasi nagunii)," kirjutas miljardär.

Branson on Londonis sündinud inglane, kuid Briti referendumil ta hääletada ei saanud, sest tema kodupaigaks on Briti Neitsisaared.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics