EL valmistub Google'ile esitama kolmandat korda süüdistust ({{commentsTotal}})

Konkurentsivolinik Margrethe Vestager.
Konkurentsivolinik Margrethe Vestager. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon valmistub USA tehnoloogiakontsernile Google esitama kolmandat korda süüdistust, mis seekord hõlmab domineeriva positsiooni ärakasutamist netireklaami vallas, kirjutab Wall Street Journal (WSJ) viitega anonüümsetele allikatele.

Lehe andmetel kavatseb komisjon juba suvel esitada Google'ile mitmeid süüdistusi konkurentsireeglite rikkumises.

Väidetavalt on Google mitmel moel takistanud veebisaidioperaatoritel paigutada oma kodulehele reklaami, mis konkureerisid Google'i reklaamiga. Teiseks uurib komisjon, kuidas Google on takistanud reklaamifirmadel vahetamast Google'i reklaamiteenust konkureeriva reklaamiplatvormi vastu.

Kui kahtlused vastavad tõele, siis võib Komisjon algatada Google'i vastu kolmandat korda süüdistuse EL-i konkurentsireeglite rikkumises.

Reklaamitulud moodustasid eelmisel aastal 90 protsenti Google'i tuludest, mis olid 75 miljardit dollarit.

Allikas: BNSOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema