EL valmistub Google'ile esitama kolmandat korda süüdistust ({{commentsTotal}})

Konkurentsivolinik Margrethe Vestager. Autor: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon valmistub USA tehnoloogiakontsernile Google esitama kolmandat korda süüdistust, mis seekord hõlmab domineeriva positsiooni ärakasutamist netireklaami vallas, kirjutab Wall Street Journal (WSJ) viitega anonüümsetele allikatele.

Lehe andmetel kavatseb komisjon juba suvel esitada Google'ile mitmeid süüdistusi konkurentsireeglite rikkumises.

Väidetavalt on Google mitmel moel takistanud veebisaidioperaatoritel paigutada oma kodulehele reklaami, mis konkureerisid Google'i reklaamiga. Teiseks uurib komisjon, kuidas Google on takistanud reklaamifirmadel vahetamast Google'i reklaamiteenust konkureeriva reklaamiplatvormi vastu.

Kui kahtlused vastavad tõele, siis võib Komisjon algatada Google'i vastu kolmandat korda süüdistuse EL-i konkurentsireeglite rikkumises.

Reklaamitulud moodustasid eelmisel aastal 90 protsenti Google'i tuludest, mis olid 75 miljardit dollarit.

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.